PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji

Wtorek, 19 listopada 2013 r.
Autor: Anna Koszarek –Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji

Szkolny Organizator Rozwoju EdukacjiOd 1 sierpnia 2013 r. w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji w Nowym Targu działa jedenastu Szkolnych Organizatorów Rozwoju Edukacji - SORE. Są to osoby wspierające pracę szkół i przedszkoli biorących udział w projekcie pn. „Pilotaż sukcesem zmian”, (realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5. Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół) współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Każdy z SORE ma „pod opieką” od kilku do kilkunastu szkół/przedszkoli,
zależności od wymiaru zatrudnienia. Z ich pomocą Dyrektorzy szkół/przedszkoli oraz Rady Pedagogiczne realizują założenia projektu, mającego na celu poprawę jakości funkcjonowania systemu doskonalenia nauczycieli poprzez kompleksowe wsparcie spójne z potrzebami 93 szkół/przedszkoli Powiatu Nowotarskiego.

Działalność każdego ze Szkolnych Organizatorów Rozwoju Edukacji polega na zbudowaniu relacji z Dyrektorem i Radą Pedagogiczną w swojej szkole/przedszkolu, wspólnym przeprowadzeniu diagnozy i skonstruowaniu Rocznego Planu Wspomagania. Ponadto SORE odpowiada za prawidłową organizację działań związanych z zewnętrznym wspomaganiem, pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi osobami zaangażowanymi w realizację Rocznego Planu Wspomagania. Wspiera również nauczycieli w czasie wdrażania nowych umiejętności i wypracowanych procedur.

„Naszym priorytetem jest nawiązanie dobrych relacji z Dyrektorem i nauczycielami w szkołach, przedszkolach oraz „wejście” w ich życie. Dobra współpraca nauczycieli przy stawianiu diagnozy i wyborze obszaru doskonalenia to bardzo ważne elementy, mające wpływ na powodzenie projektu - mówi wieloletnia nauczycielka mgr Anna Dyda - Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji - Pomimo, iż pierwszy raz pojawiliśmy się w szkołach i przedszkolach z początkiem września, czyli w najgorętszym okresie dla każdej placówki - zostaliśmy tam bardzo miło przyjęci, za co serdecznie dziękujemy!”.
SORE - mgr Robert Dębski, wieloletni nauczyciel: „Nie mniej istotne jest pozytywne nastawienie nauczycieli i wiara w sukces całego „przedsięwzięcia” Częste wizyty w szkołach i spotkania z nauczycielami pozwalają nam poznać rzeczywistość danej placówki, a co za tym idzie dobrać jak najefektywniejsze rodzaje szkoleń i warsztatów. To cała Rada Pedagogiczna wskazuje, jakie szkoła ma potrzeby, co należałoby udoskonalić”.

Praca Szkolnych Organizatorów Rozwoju Edukacji to na co dzień wizyty w szkołach, przedszkolach, spotkania z kadrą nauczycielską, Dyrektorami, konsultacje z Poradniami Psychologiczno – Pedagogicznymi, Biblioteką Pedagogiczną, Placówką doskonalenia Nauczycieli, ale również opracowywanie, tak istotnej w realizacji projektów unijnych, dokumentacji.
„Jesteśmy pracownikami mobilnymi – mówi SORE mgr Jakub Dyda – Wyjazdów do szkół i przedszkoli jest sporo… spotkania z Dyrektorami, warsztaty, szkolenia, konsultacje. Ponadto jesteśmy zawsze do dyspozycji biura projektu, tam zawsze znajdzie się praca dla nas”.

Biuro projektu pn. „Pilotaż sukcesem zmian” mieści się w Nowym Targu przy
ul. Kościuszki 3, gdzie w każdy poniedziałek w godzinach od 15.00 – 17.00 Szkolni Organizatorzy Rozwoju Edukacji pełnią dyżur i uczestniczą w systematycznych spotkaniach cyklicznych. Każdy z nauczycieli, Dyrektorów szkół/przedszkoli biorących udział w projekcie oraz inne zainteresowane osoby mogą skonsultować się, doradzić, uzyskać niezbędne informacje o projekcie. Ponadto wszystkie aktualności dotyczące ich działalności zamieszczane są na bieżąco na stronie internetowej projektu www.pore.nowotarski.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.