PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Energia tańsza o ponad 1,5 miliona

Niedziela, 8 grudnia 2013 r.
Autor: Ewa Miśkowiec

Energia tańsza o ponad 1,5 milionaO ponad 1,5 miliona złotych mniej zapłacą za energię elektryczną samorządy Powiatu Nowotarskiego, które wzięły udział w zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu postępowaniu przetargowym na wspólny zakup energii elektrycznej. To trzeci w Małopolsce wspólny zakup energii na tak dużą skalę obejmujący samorząd powiatowy i dziewięć gmin. Od kilku miesięcy trwały prace nad przygotowaniem postępowania przetargowego na zakup energii elektrycznej przez Podhalańską Powiatową Grupę Zakupową. Spotkania wójtów i burmistrzów gmin Powiatu Nowotarskiego zaowocowały decyzją o wspólnym - grupowym zakupie energii. Łączne zamówienie obejmowało zakup ponad 26 gigawatów energii elektrycznej, a najkorzystniejszą cenowo ofertę złożyła firma Tauron Sprzedaż.


Bardzo poważanie wszyscy partnerzy przedsięwzięcia podeszli do prac nad przygotowaniem danych do przetargu. Szczególne wyzwanie stało przed samorządami, które do tej pory nie organizowały postępowania przetargowego. Wspólnym zakupem energii elektrycznej zostały objęte wszystkie jednostki (szkoły, przedszkola, remizy OSP, biblioteki) gmin: Czorsztyn, Lipnica Wielka, Łapsze Niżne, Nowy Targ, Raba Wyżna, Spytkowice, Szaflary oraz Miasta Nowy Targ i Miasta i Gminy Szczawnica, jak również wszystkie jednostki Powiatu Nowotarskiego (w tym między innymi: szkoły ponadgimnazjalne, szpital, jednostki pomocy społecznej, instytucji kultury).

„Powiat Nowotarski już od kilku lat kupuje energię elektryczną w drodze zamówienia publicznego. Posiadaliśmy więc niezbędne doświadczenie oraz podjęliśmy się koordynacji całego przedsięwzięcia. Jak widać nasze wspólne wysiłki przyniosły wymierne korzyści - każdy Zamawiający życzyłby sobie takiej obniżki kosztów stałych” – stwierdza Starosta Nowotarski Krzysztof Faber –„Bardzo cieszy również fakt, iż wspólnie z gminami poszukujemy nowych rozwiązań, dzięki którym możemy skuteczniej realizować podjęte zamierzenia”.
W chwili obecnej po wyłonieniu Wykonawcy trwają przygotowania do podpisania umów przez poszczególne podmioty biorące udział w postępowaniu, które będą obowiązywały do 31.12.2015 r.

Z ramienia Starostwa Powiatowego całość prac była koordynowana przez Biuro Rozwoju i Promocji.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.