PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Nowy Targ

Wiadomości

„Totus Tuus” stacja opieki medycznej

Środa, 26 lutego 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

„Totus Tuus” stacja opieki medycznejHydroterapia, fizykoterapia, kinezyterapia, masaże, a przede wszystkim nowoczesna grota solna to oferta nowej Parafialnej Stacji Opieki Medycznej „Totus Tuus” powstałej przy Parafii bł. Jana Pawła II w Nowym Targu. Stacja powstała w bezpłatnie użyczonym przez nowotarski samorząd budynku dawnej kotłowni przy os. Witosa. Obecnie pod okiem dwóch wykwalifikowanych i doświadczonych rehabilitantów można tam skorzystać z szerokiego wachlarza świadczeń.


- Stacja wciela w życie słowa naszego patrona, błogosławionego Jana Pawła II że „człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi” – mówi ks. Jan Karlak, proboszcz Parafii. - Jak najlepsza i jak najskuteczniejsza pomoc potrzebującemu człowiekowi od początku przyświecała temu przedsięwzięciu, które z Bożą pomocą właśnie rozpoczęło działalność – dodaje.

Pomoc w stacji będzie udzielana na skierowanie lekarskie. Od przyszłego roku w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, w tym roku dzięki niewielkim opłatom, które mają pozwolić pokryć koszty działalności stacji. Jedynie grota solna jest przedsięwzięciem komercyjnym, choć i tutaj ceny są niewielkie w porównaniu z jej klasą. Na chętnych czeka tu wysokiej jakości solanka jodowana z Bochni i sól z Morza Martwego.

Czterdziestopięciominutowe seanse przy relaksującej muzyce i łagodnie zmieniającym się kolorowym świetle znakomicie wpłyną na osoby z chorobami górnych dróg oddechowych, tarczycy i krążenia, z problemami dermatologicznymi, czy też na osoby zdrowe, ale narażone na stres, zmęczenie, depresje, również na przedstawicieli zawodów związanych z szybkim podejmowaniem decyzji.

Pojedynczy seans kosztuje 12 zł (6 zł dla dzieci w wieku 3-12 lat), można wykupić karnet kosztujący 50/25 zł na 5 seansów, 95/50 zł na 10 seansów, lub 190/90 zł na 20 seansów. Przewidziane są również karnety rodzinne. Szczegółowe informacje i zapisy na seanse pod numerem 722-030-200 w godzinach 10-17.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł
  • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.