PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Nowy Targ

Wiadomości

„Totus Tuus” stacja opieki medycznej

Środa, 26 lutego 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

„Totus Tuus” stacja opieki medycznejHydroterapia, fizykoterapia, kinezyterapia, masaże, a przede wszystkim nowoczesna grota solna to oferta nowej Parafialnej Stacji Opieki Medycznej „Totus Tuus” powstałej przy Parafii bł. Jana Pawła II w Nowym Targu. Stacja powstała w bezpłatnie użyczonym przez nowotarski samorząd budynku dawnej kotłowni przy os. Witosa. Obecnie pod okiem dwóch wykwalifikowanych i doświadczonych rehabilitantów można tam skorzystać z szerokiego wachlarza świadczeń.


- Stacja wciela w życie słowa naszego patrona, błogosławionego Jana Pawła II że „człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi” – mówi ks. Jan Karlak, proboszcz Parafii. - Jak najlepsza i jak najskuteczniejsza pomoc potrzebującemu człowiekowi od początku przyświecała temu przedsięwzięciu, które z Bożą pomocą właśnie rozpoczęło działalność – dodaje.

Pomoc w stacji będzie udzielana na skierowanie lekarskie. Od przyszłego roku w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, w tym roku dzięki niewielkim opłatom, które mają pozwolić pokryć koszty działalności stacji. Jedynie grota solna jest przedsięwzięciem komercyjnym, choć i tutaj ceny są niewielkie w porównaniu z jej klasą. Na chętnych czeka tu wysokiej jakości solanka jodowana z Bochni i sól z Morza Martwego.

Czterdziestopięciominutowe seanse przy relaksującej muzyce i łagodnie zmieniającym się kolorowym świetle znakomicie wpłyną na osoby z chorobami górnych dróg oddechowych, tarczycy i krążenia, z problemami dermatologicznymi, czy też na osoby zdrowe, ale narażone na stres, zmęczenie, depresje, również na przedstawicieli zawodów związanych z szybkim podejmowaniem decyzji.

Pojedynczy seans kosztuje 12 zł (6 zł dla dzieci w wieku 3-12 lat), można wykupić karnet kosztujący 50/25 zł na 5 seansów, 95/50 zł na 10 seansów, lub 190/90 zł na 20 seansów. Przewidziane są również karnety rodzinne. Szczegółowe informacje i zapisy na seanse pod numerem 722-030-200 w godzinach 10-17.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Sakiewka IIISakiewka IIISakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 10 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 50 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    40 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.