PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Obchody rocznicy wizyty Papieża w Nowym Targu

Czwartek, 13 marca 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Obchody rocznicy wizyty Papieża w Nowym TarguTegoroczna kanonizacja bł. Jana Pawła II zbiega się z 35. rocznicą Jego wizyty i mszy św. na nowotarskim lotnisku. Konferencja prasowa zwołana na dziś przez Burmistrza Marka Fryźlewicza miała na celu poinformowanie dziennikarzy o planowanym przebiegu obchodów rocznicy tamtego wydarzenia. Jan Paweł II oprócz tego, że przed objęciem pontyfikatu był Metropolitą Krakowskim, a więc biskupem diecezji obejmującej swoim zasięgiem również Nowy Targ, został za życia Honorowym Obywatelem Miasta Nowego Targu i stosowny dokument potwierdzający decyzję Rady Miasta został mu wręczony podczas wizyty w Ludźmierzu.


Nie wszystkie elementy obchodów rocznicy są organizowane przez Urząd Miasta Nowego Targu, natomiast Burmistrz Marek Fryźlewicz podjął się zadania skoordynowania uroczystości przygotowywanych przez parafie i stowarzyszenia.


Ramowy Program obchodów 35 rocznicy wizyty Jana Pawła II w Nowym Targu:
„Wdzięczni za pontyfikat i kanonizację Jana Pawła  II Nowy Targ 1979-2014”

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie we współpracy z parafią NSPJ w Nowym Targu organizuje cykl wykładów przygotowujących do kanonizacji: "Wsłuchani w Jego głos”. Soboty z Janem Pawłem II. Wykłady odbywają się w każdą sobotę od 8 do 29 marca.
Misterium Męki Pańskiej "Wierzę w Syna Bożego", od 29 marca do 6 kwietnia (9 przedstawień)
Konkurs plastyczny pn. "Na was zawsze można liczyć " - Jan Paweł II na Podhalu. organizowany przez Szkołę Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Nowym Targu adresowany do uczniów klas I- III  oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i dzieci pięcio i sześcioletnich w przedszkolach. Nadsyłanie prac do dnia 9 kwietnia 2014 r.
W dniu śmierci, kanonizacji, urodzin, oraz wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawłą II z wieży ratuszowej miasta będzie miała miejsce emisja Barki
1 maja Rajd Rowerowy im. Jana Pawła II organizowany przez Parafię bł. Jana Pawła II
4 maja Msza św. Dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II w Parafii bł. Jana Pawła II
Spektakl grupy teatralnej NSPJ w reżyserii Marcina Kobierskiego: "Wizyta"- czyli jak witano Jana Pawła II na Podhalu”. 4 maja (MOK) godz. 17,00 i 19,00, 8 czerwca – godz. 17,00 i 19,00
Konkurs wiedzy pn. "Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski " organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Nowym Targu adresowany do uczniów klas IV- VI . Etap miejski konkursu odbędzie się 4 czerwca 2014 r. w Szkole Podstawowej Nr 3.
Wystawa plenerowa rzeźb papieski autorstwa prof. Czesława Dźwigaja na nowotarskim Rynku – 6 maja – 8 czerwca, wernisaż 18 maja (w dniu urodzin), finisaż 8 czerwca
Wydanie publikacji: „Kardynał Karol Wojtyła do Nowotarżan”
Wystawa w Galerii „Jatki”, „Barwy Małopolski dla Jana Pawła II – wernisaż 5 czerwca godz. 17,00
Msza św. na nowotarskim Rynku 8 czerwca o godzinie 14,00. Po Mszy św. wystawienie aktu nowotarskiego opery góralskiej "Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu"
Dzień papieski 12 października, Nieszpory SP nr 3, Koncert Chórów Podhala „W hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II”
Koncert Orkiestry Akademii Beethovenowskiej 16 października (MOK)
Rowerowy rajd papieski organizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 – 16 października
Archidiecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej "Sacrosong" dedykowany św. Janowi Pawłowi II
Konferencja popularno-naukowa dedykowana nauczaniu Ojca Świętego Jana Pawła II. Podsumowanie obchodów 35. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Nowym Targu -  PPWSZ
Dodatkowe elementy:
odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej na Wikarówce przy Kościele NSPJ
konkurs i wystawa plenerowa fotografii na Rynku, „Przybywam jako papież pielgrzym” (MOK)
wydanie numerów okolicznościowych gazetek parafialnych „Opoka”, „Głos Serca”, „U św. Katarzyny”,

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla" Obwód 64 cm. Materiały: Sukno, Cekiny, Koraliki. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.