PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Mały park już otwarty

Sobota, 18 października 2014 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Mały park już otwartyByło miasteczko komunikacyjne, jest mały park. Między os. Szaflarska a os. Wojska Polskiego otwarty został dziś zmodernizowany obiekt służący wszystkim – małym i dużym. Na otwarcie przybyła ponad setka dzieci. Dwoje z nich cięło tradycyjną wstęgę, w górę poleciała setka balonów, a radosne okrzyki dzieci po zakończeniu części oficjalnej dawały pewność, że inwestycja jest trafiona.


- Jest to miejsce dla wszystkich. Miejsce w którym znajdą swoje możliwości wypoczynku  i rekreacji i najmłodsi, bo są dwa piękne place zabaw, myślę że dobrze wyposażone, dzieci będą dziś testować – powiedział Burmistrz Marek Fryźlewicz podczas uroczystości otwarcia. - Są tutaj miejsca do uprawiania ćwiczeń fizycznych dla młodzieży i dorosłych i są równiże miejsca tego spokoju dla osób starszych, miejsca na ławeczkach dla osób starszych i jest górka do jazdy na sankach zimą.

Za ok. 1.8 mln zł powstały tu nowe ciągi piesze, dwa place zabaw dla dzieci, monitoring, oświetlenie, obiekty małej architektury, posadzone zostały nowe drzewa, krzewy i trawniki, zamontowane są urządzenia do ćwiczeń siłowych, podobne do tych Parku im. Adama Mickiewicza.

Jak rzadko pozwolę sobie na własny komentarz. Moja czteroletnia córka Hanna, wróciwszy wczoraj z mamą o półtorej godziny później z przedszkola niż zwykle, miała dosłownie płomienie w oczach. Chodzi bowiem do przedszkola Wesoły Korowód, a więc nie sposób było ominąć nowego parku, który właśnie został pozbawiony ogrodzenia. Bawiła się tam przez półtorej godziny i po powrocie do domu opowiadała o tym z rzadkim sobie zapałem. Dziś też panie przedszkolanki wyprowadziły grupę Hani na uroczystości otwarcia i też moja córka nie mogła się nacieszyć nowym placem, chociaż spędza sporo czasu na świeżym powietrzu w różnych miejscach. Można powiedzieć, że z racji takiej a nie innej funkcji w samorządzie, zawsze będę dobrze pisał o miejskich inwestycjach. Ale nic lepiej nie opisze nowego parku, jak lejąca miód w ojcowskie serce radość małego dziecka.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.