PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2017 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Wiadomości

„Nieznane i zapomniane miejsca pamięci narodowej

Wtorek, 12 września 2017 r.
Autor: PTH NT

„Nieznane i zapomniane miejsca pamięci narodowejDo końca września bieżącego roku uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum oraz ponadpodstawowych mogą wziąć udział w konkursie fotograficznym i plastycznym pt. „Nieznane i zapomniane miejsca pamięci narodowej w Małopolsce i na Podkarpaciu”, który organizuje Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu pod patronatem Starosty Nowotarskiego i Burmistrza Miasta Nowy Targ. Konkurs jest jednym z zadań realizowanych w ramach Programu edukacyjno - naukowego pod hasłem „Zaginiony Legion Piłsudskiego. Kwatera wojenna w Nowym Targu (1914-1923).


Na jego realizację Muzeum Podhalańskie uzyskało dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach tego projektu na przełomie września i października odbędzie się cykl wykładów historycznych i podsumowujący je test historyczny, warsztaty edukacyjne a także opracowana zostanie dokumentacja techniczno-konserwatorska kwatery wojennej na cmentarzu komunalnym oraz publikacja podsumowująca kilka lat badań historycznych.

Prace konkursowe zdjęcia oraz prace plastyczne można składać do 30 września w siedzibie Muzeum. Na laureatów czekają cenne nagrody rzeczowe i dyplomy. Najlepsze prace pokazane zostaną na planowanej w listopadzie wystawie pokonkursowej. Szczegółowy regulamin konkursu zamieszczamy poniżej. Wszelkie informację można uzyskać także u organizatora tj. Muzeum Podhalańskiego im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału.


Regulamin konkursu fotograficznego i plastycznego

„Nieznane i zapomniane miejsca pamięci narodowej

w Małopolsce i na Podkarpaciu”

POSTANOWIENIA OGÓLNE

1.       Konkurs „Nieznane i zapomniane miejsca pamięci narodowej w Małopolsce i na Podkarpaciu” jest jednym z zadań realizowanych  w ramach programu edukacyjnego pn. „Zaginiony Legion Piłsudskiego. Kwatera wojenna z lat 1914-1923 w Nowym Targu”,  finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod Honorowym Patronatem: Krzysztofa Fabera Starosty Nowotarskiego i Grzegorza Watychy Burmistrza Miasta Nowy Targ.

2.       Organizatorem konkursu jest: Muzeum Podhalańskie im. Czesława   Pajerskiego w Nowym Targu, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Urząd Miasta w Nowym Targu oraz Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu.

3.       Fundatorami nagród są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Urząd Miasta Nowego Targu.

4.       Konkurs skierowany jest do wszystkich grup wiekowych, ma na celu odnalezienie na terenie województwa Małopolskiego i Podkarpackiego, zapomnianych i zaniedbanych pomników, cmentarzy, tablic pamiątkowych, budynków i miejsc związanych z walką o niepodle-głość Polski. Konkurs zakończy się wystawą pokonkursową w Muzeum      Podhalańskim w Nowym  Targu.

5.       Konkurs zorganizowany jest w dwóch kategoriach: plastycznej i fotograficznej.

6.       Prace plastyczne i fotograficzne będą oceniane przez Komisję Kon-kursową powołaną przez organizatora konkursu „Nieznane i zapomniane miejsca pamięci narodowej w Małopolsce i na Podkarpaciu”.

7.       Karta Zgłoszeniowa jest  zamieszczona na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu (www.mok.nowytarg.pl), Muzeum Podhalańskiego im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu (https://www.facebook.com/muzeum.podhalanskie/?ref=bookmarks); Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział w Nowym Targu (www.pth.nowytarg.pl) i stanowi integralną część Regulaminu Kon-kursu.

ZASADY UCZESTNICTWA

1.       W konkursie mogą brać udział uczniowie w trzech kategoriach :

      szkół podstawowych,

      gimnazjów

      szkół ponadgimnazjalnych

2.       Konkurs ma charakter indywidualny. Autor może nadesłać maksy-malnie 3 prace:       

        kategoria: konkurs fotograficzny  – zdjęcie

        kategoria: konkurs plastyczny  – rysunek, grafika, obraz

3.       Liczba uczestników konkursu nie jest ograniczona.

4.       Konkurs polega na:

        kategoria:  konkurs fotograficzny: wykonaniu zdjęcia związanego poprzez swoją treść i ujęcie z te-matem konkursu tj. miejsca pamięci narodowej. Powinny to być zdjęcia np.: cmentarzy wojennych, tablic pamiątkowych, budynków oraz innych obiektów historycznie związanych dziejami nasze-go kraju. Technika wykonania: prace fotograficzne w dwóch wersjach: wersja elektroniczna na podpisanym nośniku pamięci (płycie CD-R lub CD-RW) oraz wersja papierowa; wydrukowane zdjęcie na papierze fotograficznym o wymiarach 30 cm x 20 cm.

        kategoria: konkurs plastyczny - wykonaniu prace w różnych technikach  związane poprzez swoją treść i ujęcie z tematem konkursu tj. miejsca pamięci narodowej np.: cmentarzy wojennych, tablic pamiątkowych, budynków oraz innych obiektów historycznie związanych z dziejami naszego kraju. Technika wykonania (do wyboru): mieszana, dowolna plastyczna, płaska,  format prac: A3.

5.       Na konkurs przyjmowane są wyłącznie prace indywidualne.

6.       Do każdej pracy należy dołączyć kartę zgłoszeniową wysłaną z regulaminem, która zawiera: imię i nazwisko autora, tytuł pracy, wiek, nazwę i adres szkoły, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego.

7.       Termin składania prac upływa: 30 września 2017 r.  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 16 października 2017 r. Wyniki zostaną opublikowane na stronie Facebook Muzeum Podhalańskiego  im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu oraz stronie internetowej  Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu:   www.mok.nowytarg.pl

8.       Kryteria wyboru i oceny prac: Prace zostaną ocenione przez komisję powołaną przez organizatora. Podczas oceniania prac komisja będzie brała pod uwagę: zgodność tematu pracy z zadaniem konkursowym, twórcze podejście do zagadnienia, samodzielność wykonania pracy, walory artystyczne, estetykę.

9.       Prace można dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem poczty, przesyłając na adres: Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego  w Nowym Targu Rynek 1 - Ratusz, 34 -400 Nowy Targ (z dopiskiem na kopercie: Konkurs plastyczny „Nieznane i zapomniane miejsca pa-mięci”) Kontakt telefoniczny: 18 266 77 76 lub e-mail: mu-zeum@nowytarg.pl

10.   Planuje się przyznanie trzech nagród (dyplomy, nagrody książkowe         i rzeczowe), w każdej kategorii wiekowej. Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymają dyplom uczestnictwa.

11.   Zdjęcia oraz prace plastyczne zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Muzeum Podhalańskim im. Czesława Pajerskiego      w Nowym Targu.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1.         Udział  w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu kon-kursu oraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestnika dla celów organizacyjnych konkursu.

2.         Organizatorzy nie zwracają nadesłanych prac i zastrzegają sobie prawo do ich wykorzystania  w celach publikacji.

3.         Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do opublikowania zdjęć z przebiegu konkursu.

4.         Uczestnicy mogą uzyskać dodatkowe informacje u koordynatora programu Roberta Kowalskiego  pod nr  tel. 18 266 77 76; 502 418 742

5.         Organizatorzy konkursu nie odpowiadają za jakiekolwiek skutki nie-dokładności, niekompletności lub nieprawidłowości danych i infor-macji podanych przez uczestnika

6.         Wszystkie prace nadesłane do konkursu przechodzą na własność organizatora, który zastrzega sobie prawo do dysponowania nimi oraz ich publikowania w całości lub w części w mediach drukowanych i elektronicznych w celu informacji o konkursie, promocji konkursu i placówki. Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją postanowień konkursowych.

7.         Informacje o konkursie zostaną umieszczone na stronie facebook Muzeum Podhalańskiego im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu oraz stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Tar-gu: www.mok.nowytarg.pl

8.         Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na prze-twarzanie danych osobowych uczestników konkursu i opiekunów na rzecz konkursu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie !

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
    75 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.