PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2019 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

„Milion dzieci modli się na różańcu ”

Poniedziałek, 21 października 2019 r.
Autor: Halina Szewczyk z SOSW Nr 1

„Milion dzieci modli się na różańcu ”To już była 14. edycja ogólnoświatowej akcji „Milion dzieci modli się na różańcu”, zainspirowana słowami św. Ojca Pio: „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem". W dniu 18 października br. o godz. 9 rozpoczął się szturm do Nieba - na sześciu kontynentach dzieci z wielu krajów świata modliły się na różańcu w intencji pokoju i jedności. Również uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wraz ze swoimi nauczycielami włączyli się w tę kampanię.


Uroczystość w Placóce szkole miała szczególną oprawę, bo modlitwa różańcowa odbywała się w obecności Matki Bożej w znaku figury fatimskiej, która przybyła  z parafii św. Królowej Jadwigi dzięki życzliwości ks. Proboszcza Henryka Paśko. Należy podkreślić, iż SOSW Nr 1 od początku swego istnienia, a więc od przeszlo 43 lat nie gościła dotąd w swoich progach takiego  GOŚCIA.

Atmosfera modlitwy była bardzo doniosła. Modlili się wszyscy - przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej i szkoły branżowej. Zgodnie z przesłaniem kampanii - główną intencją była sprawa pokoju i jedności na świecie, ale też poszczególne  tajemnice różańca poświęcono  kolejnym kontynentom, dlatego u stóp figury Matki Bożej uczniowie skladali kolorowe róże, zgodnie z kolorami Różańca misyjnego. I tak swoją modlitwą otoczyli cały świat.

Na koniec Jarek, uczeń szkoły branżowej,  klęcząc przed Matką Boża w znaku figury fatimskiej,  dokonał w imieniu całej społeczności szkolnej - Aktu oddania Niepokalanemu Sercu Maryi, a wszyscy obecni odśpiewali Apel Jasnogórski.

Jedna z organizatorek akcji powiedziała - „Nigdy nie odważyłabym się zaproponować naszym uczniom odmówienia całego różańca – z uwagi na fakt, iż niektórym z nich trudno wytrwać dłuższą chwilę  z powodu swej niepełnosprawności. Ale od kilkunastu lat, w październiku każdego roku modlimy się z wychowankami Ośrodka  - raz w tygodniu - właśnie na różańcu i wielokrotnie przekonaliśmy się, że ta modlitwa nikomu z nich się nie dłuży”

I tak było i tym razem. Trzeba podkreślić, że podczas  ponad godzinnego  spotkania modlitewnego – uczniowie zachowywali się wzorowo.      

Organizatorki akcji, katechetki SOSW bardzo dziękują Matce Bożej za Jej przybycie. Wyrazy wdzięczności należą się Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości. Modlitwa naprawdę działa cuda! Razem z organizacją „Pomoc Kościołowi w potrzebie” propagującą w Polsce tę kampanię  -  „Wierzymy,  że wspólnie możemy zmieniać świat, szczególnie tam,  gdzie dochodzi do ciągłych ataków na chrześcijan. Modlitwa i czynna pomoc prześladowanym za wiarę w Jezusa Chrystusa da naszym Braciom i Siostrom w wierze siłę, by przetrwać ciężki czas.”

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
    160 zł
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    80 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.