PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2019 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Wiadomości

„Partnerstwo dla książki”

Wtorek, 26 listopada 2019 r.
Autor: Lucyna Czubernat MBP Nowy Targ

„Partnerstwo dla książki”W siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowym Targu odbyło się ostatnie spotkanie bibliotekarzy powiatu nowotarskiego, realizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu w ramach Programu „Partnerstwo dla książki”. Cykl szkoleń z zakresu Social Mediów w promocji biblioteki sfinansowany został ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wykład przeprowadził Krzysztof Waśkowski, dr nauk humanistycznych, językoznawca, polonista, starszy wykładowca w Instytucie Nauk Humanistyczno-Społecznych i Turystyki w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej.


Spotkanie dotyczyło funkcji blogu, jako popularnej formy promocji biblioteki. Szeroki wachlarz możliwości tego medium sprawia, że biblioteka może w łatwy i przystępny sposób dotrzeć do czytelników oraz osób potencjalnie zainteresowanych ofertą placówki. Blog biblioteczny to cyfrowe miejsce bogate w wartości edukacyjne, kulturalne i rozrywkowe, a także umożliwiające nawiązanie współpracy. Treści te mogą być wykorzystywane do informowania o usługach biblioteki, oceniania i komentowania lektur, przedstawienia oferty zakupowej czy publikacji relacji z imprez organizowanych przez bibliotekę. Bardzo ważne jest zachęcanie czytelników do pisania recenzji książek i ich publikowania, co stanowi wyzwanie dla użytkowników.  Zmieniające się i coraz bardziej wymagające społeczeństwo wyznacza nowe kierunki i zadania bibliotekom, oczekując zachowania z jednej strony tradycyjnej funkcji, a z drugiej –  nowoczesności opartej na nowych formach pracy. Młodzi czytelnicy różnią się od tych sprzed 10 lat, żyją szybciej, szukają różnorodności, łatwo się nudzą. Dlatego trzeba im zaproponować zajęcia twórcze, intrygujące i przede wszystkim dynamiczne. Współczesny bibliotekarz powinien posiadać umiejętności zastosowania przykuwającej uwagi odpowiedniej promocji, skierowanej do wybranej grupy osób. Osoba taka powinna umieć dostosować się do zmian rynkowych i wymagań użytkownika. Pracownik biblioteki poprzez dostępne platformy będzie mógł docierać do różnych grup społecznych, a znając specyfikę  i zasady funkcjonowania mediów społecznościowych prowadzić skutecznie działania w promocji swoich placówek.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Trójeczka​"Wisiorek "Trójeczka​"Wisiorek z trzema koralikami w groszki. Obwód 76 cm.
    50 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.