PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Festiwal Smaku

Niedziela, 11 lipca 2010 r.
Autor: Marcin Jagła - UM Nowy Targ

Festiwal SmakuMarek Fryźlewicz - Burmistrz Miasta Nowy Targ, Samorząd Województwa Małopolskiego i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na transgraniczną podróż kulinarną z Nowego Targu do Kieżmarku w ramach VI Małopolskiego Festiwalu Smaku. Impreza odbędzie się na nowotarskim Rynku 11 lipca.


Ubiegłoroczna edycja Festiwalu Smaku dowiodła duże zainteresowanie nowotarskiej i nie tylko publiczności. W tym roku organizatorzy przygotowali moc atrakcji kulinarnych i medialną oprawę wydarzenia. Nowotarski Rynek będzie gościł ekipy telewizyjne TVN oraz TVP. Jedną z atrakcji imprezy będzie próba pobicia rekordu w jednoczesnym smakowaniu nowotarskich lodów tradycyjnych. W ubiegłym roku po raz pierwszy ten rekord ustanowiono – 580 osób zajadało się lodami - co zostało skrupulatnie odnotowane w Księdze Polskich Rekordów Osobliwości. Oprócz słynnych na całą Polskę nowotarskich lodów będzie też możliwość skosztowania tradycyjnych potraw pogranicza polsko-słowackiego. Festiwal Smaku posiada swoją renomę. Jest to największa impreza kulinarna w Małopolsce. Podczas poszczególnych kiermaszów organizowany jest plebiscyt, w którym publiczność wybiera najlepszy z produktów prezentowanych przez wystawców. Produkty i potrawy oceniane są również przez profesjonalne jury. Na głosujących czekają atrakcyjne nagrody, każdy będzie mógł wziąć też udział w licznych konkursach przygotowanych przez organizatorów.

Program VI Małopolskiego Festiwalu Smaku wygląda następująco:
10.00 otwarcie nowotarskiego półfinału Małopolskiego Festiwalu Smaku
10.15 przedstawienie zasad konkursu i plebiscytu „Małopolski Smak”, prezentacja wystawców, rozpoczęcie plebiscytu „Małopolski Smak” oraz degustacji
11.00 rozpoczęcie konkursu „Małopolski Smak”
11.05 zespół regionalny „Mali Śwarni”
12.10 rozpoczęcie pokazu gotowania w wykonaniu restauratorów
12.30 zespół regionalny „Skalni”
13.30 „Palce lizać” – Nowy Targ-Kieżmark transgraniczna prezentacja kuchni regionalnej
15.00 zakończenie plebiscytu „Małopolski Smak”
15.30 Beata Węglarz z zespołem
16.00 „Gotuj się” – bicie rekordu jednoczesnego spożywania nowotarskich lodów tradycyjnych
17.00 rozstrzygnięcie konkursu i plebiscytu „Małopolski Smak”, wręczenie nagród i dyplomów zwycięzcom Festiwalu, losowanie nagrody dla publiczności
17.30 „New Market Jazz Band”

W Nowym Targu projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.