PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Santo Subito na Równi Szaflarskiej

Sobota, 16 października 2010 r.
Autor: ks. Jan Karlak, ks. Wojciech Nitka

Santo Subito na Równi SzaflarskiejW sobotę 16 października o godz. 18.00 Parafia „Na Równi Szaflarskiej” w Nowym Targu zaprasza na uroczystą Mszę Św. o wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II i koncert zespołu „Przyjaciele Świętego Franciszka”.


16 października obchodzić będziemy po raz 32. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską. Jest to okazja do wielkiego dziękczynienia Bogu za ten szczególny dzień dla narodu polskiego i całego świata. Jan Paweł II wlał w nasze serca siłę i odwagę byśmy mogli wspólnie przemienić oblicze Ziemi. Udało się! Na naszych oczach działy się nadzwyczajne rzeczy! Dlatego w dniu Jego pogrzebu razem z obecnymi na Placu Św. Piotra wołaliśmy wszyscy - Santo subito!

Gdy Jan Paweł II zostanie beatyfikowany stanie się patronem budującej się świątyni „Na Równi Szaflarskiej” w Nowym Targu. Od samego początku istnienia parafii codziennie modlimy się, by rychło nastał dzień wyniesienia na ołtarze Czcigodnego Sługi Bożego Jana Pawła II. 16 października (sobota), po raz kolejny, uczynimy to w sposób uroczysty. Na placu budowy przy góralskich watrach o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. o wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II, a po Mszy o godz. 19.00 będzie koncert zespołu „Przyjaciele Świętego Franciszka”.

Zespół „Przyjaciele Świętego Franciszka” występuje na estradzie od 1997. Zespół powstał w Krakowie. Pochodzą z różnych miejsc Polski. Nazwa zespołu odsyła do postaci Św. Franciszka z Asyżu, ponieważ związani są z Franciszkanami Prowincji Matki Bożej Anielskiej w Krakowie. Występowali w wielu miejscach Polski, m.in. kilkakrotnie w Krakowie, w Jarosławiu, Przemyślu, Tarnowie, Zakliczynie k. Tarnowa, Włocławku, Koninie, Nowym Sączu, Władysławowie i Zielonej Górze. Grają koncerty uwielbienia i rodzinne kolędowania w okresie Bożego Narodzenia. Od lat prowadzą wieczór muzyki chrześcijańskiej na Krakowskiej Pieszej Pielgrzymce w Białym Kościele. Repertuar czerpią z bogatego skarbca muzyki chrześcijańskiej (liturgicznej i nie tylko), współczesnej muzyki chrześcijańskiej, tworzonej przez polskich i zagranicznych wykonawców (muzyka praise & worship, muzyka uwielbienia), mają również kilka własnych kompozycji. Liderem grupy jest O. Mariusz Tabor. Organizację uroczystości wspiera Marek Fryźlewicz – burmistrz Nowego Targu wraz z Urzędem Miasta.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną razem z nami dziękować Bogu za wielkie dzieła Jego dobroci i prosić Boga o beatyfikację Jana Pawła II.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska IXSpinka góralska IXMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    290 zł
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    100 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.