Nowy Targ
Zaproszenia
Koncert z cyklu "Wieczory czwartkowe"
Autor: Marcin Jagła
Po wakacyjnej przerwie rozpoczyna się nowy sezon "Wieczorów Czwartkowych" 2010/2011, które odbywają się pod Honorowym Patronatem Marka Fryźlewicza - Burmistrza Miasta. Koncert Inauguracyjny odbędzie się 21 października o godz.18.30, jak zawsze w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej. Jest to uroczyste otwarcie sezonu. Jednocześnie koncert jest podsumowaniem obchodów Roku Chopinowskiego w Nowym Targu, jak i akcentem zaznaczającym przypadającym w tym roku jubileuszu 65-lecia Szkoły Muzycznej.
Program koncertu zawiera wybitne dzieła Fryderyka Chopina - w tym I
Koncert fortepianowy e-moll oraz Roberta Schumanna - rówieśnika Fryderyka Chopina.
Solistami wieczoru będą pianista Marek Ciesielski oraz sopranistka Ewa
Kowalczyk - oboje ściśle związani ze szkołą jak i z regionem Podhala.
Słowo o muzyce wygłosi Eliza Krupińska - doktorantka na wydziale
muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, pedagog w PSM w Nowym Targu.
Akompaniował będzie zespół smyczkowy Da Camera, wzmocniony wybitnymi
instrumentalistami. Całość poprowadzi i zadyryguje od skrzypiec
Krzysztof Leksycki.
- 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem
Dwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...35 zł - Bransoletka "Mix 2"
Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz. 60 zł - Aniołek duży I
Aniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa. 16 zł



