PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Nowotarski Dzień Wolontariusza

Poniedziałek, 6 grudnia 2010 r.
Autor: AKS

Nowotarski Dzień WolontariuszaMiejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zaprasza na Nowotarski Dzień Wolontariusza w poniedziałek 6 grudnia o godz. 17.00.


W programie:
*Rozstrzygnięcia: plebiscytu „Aktywny 2010”; konkursu „Nowotarski Dobroczyńca 2010”, konkursu na esej dla młodzieży
*Gościnne spotkanie ze Stowarzyszeniem Wiosna – przedstawienie akcji „Szlachetna paczka”
*Przedstawienie publikacji „Informator 2010. Organizacje pozarządowe z terenu Miasta Nowego Targu i Powiatu nowotarskiego"
*stoiska organizacji pozarządowych


- Głównym punktem finału NDW o godz. 17.00 będzie wyłonienie laureata plebiscytu ”Aktywny 2010” na wolontariusza roku z piątki finalistów: Dorota Hedwig; Zbigniew Krauzowicz; Szkolne koło wolontariatu Caritas przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu; Anna Tylka; Wolontariat szkolny Gimnazjum nr 1 w Nowym Targu. Na naszych finalistów przez cały listopad oddawane były głosy na specjalnie przygotowanych kuponach.  

Rozstrzygniemy także dwa konkursy: dla młodzieży szkół średnich na esej pt. „Wolontariat na Podhalu – szansą dla potrzebujących oraz drogą wzbogacenia regionu”; oraz dla lokalnych przedsiębiorców „Nowotarski Dobroczyńca 2010”. W tym ostatnim konkursie finalistami są: Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej, Raba Wyżna 30; DAFO Plastics Sp. z o. o., Nowy Targ, ul. Waksmundzka 193; Intellect.pl, Limanowa, ul. Z. Augusta 12; oraz Piekarnia Trzcińscy Sp. j., Nowy Targ, ul. Waksmundzka 2.

Spotkamy się ze Stowarzyszeniem WIOSNA, które przedstawi akcję „Szlachetna Paczka” oraz będzie można zapoznać się z publikacją „Informator 2010. Organizacje pozarządowe z terenu miasta Nowego Targu i Powiatu nowotarskiego”.

W holu Miejskiego Ośrodka Kultury już od godz. 16.30 będzie można poznać bliżej kilka organizacji pozarządowych. 

Oryginalną formą promocji wolontariatu i pozytywnego wizerunku idei wolontariatu będzie spektakl mikołajkowy dla dzieci pt. "Koziołeczek – spis wycieczek" w reżyserii Juliusza Chrząstowskiego. Spektakl jest niezwykły także dlatego, że niecodzienni są aktorzy – znane nowotarskie postaci, które zazwyczaj znamy z innej strony. Tym samym jest to gwarantowana dobra zabawa dla najmłodszych, ale i dla tych nieco starszych widzów.

Przed spektaklem można będzie, kupnem paczki, wspomóc dzieci z rodzin ubogich – to symboliczny bilet na spektakl. Początek finału Nowotarskiego Dnia Wolontariusza o godz. 17.00, a spektaklu mikołajkowego „Koziołeczek-spis wycieczek” około godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy - zachęcają organizatorzy.

Projekt „Nowotarski Dzień Wolontariusza 2010” został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.