PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Spotkanie „Nie pal przy dziecku” w szkole rodzenia

Poniedziałek, 28 listopada 2011 r.
Autor: AKS

Spotkanie „Nie pal przy dziecku” w szkole rodzeniaKrakowskie Stowarzyszenie MANKO w ramach organizowanej kampanii społecznej „Nie pal przy dziecku” przygotowało cykl edukacyjnych spotkań dla przyszłych rodziców. Spotkania odbywają się w szkołach rodzenia na terenie małopolski. Pierwsze z nich już 28 listopada 2011 roku, w Nowym Targu, o godzinie 18.00. Wszyscy młodzi przyszli rodzice mile widziani!


DLACZEGO „NIE PAL PRZY DZIECKU”?

 • Każdego roku rodzi się ponad 100 tys. dzieci, które podczas pierwszych 9 miesięcy życia w łonie matki są narażone na działanie setek niszczących zdrowie związków chemicznych zawartych w dymie tytoniowym.
 • 60% dzieci jest zmuszonych przez oboje lub jedno z rodziców do biernego palenia.
 • Ponad 20% palaczy przyznaje się do palenia w obecności kobiet w ciąży.

Kampania społeczna powstała w odpowiedzi na ogromny problem palenia przy dzieciach, zarówno tych narodzonych, jak i przebywających w łonie matki. W ramach kampanii uruchomiono portal www.niepalprzydziecku.pl, na którym można znaleźć rzetelne informacje na temat szkodliwych efektów palenia w obecności dziecka, a także porady ekspertów. Organizatorzy, we współpracy ze specjalistami przygotowali broszurę informacyjną, będącą praktycznym zestawieniem wszelkich informacji na temat skutków palenia, a także miejsc, w których można uzyskać pomoc.

- Nasza kampania „Nie pal przy dziecku” skierowana jest przede wszystkim do rodziców i opiekunów, którzy palą, ale także osób niepalących, które zezwalają na narażanie dziecka na dym tytoniowy w środowisku rodzinnym i towarzyskim – zaznacza koordynator kampanii Sabina Bryś.

DOBRE MIEJSCE, DOBRA PORA

Szkoły rodzenia to miejsce, w którym najłatwiej dotrzeć do młodych rodziców, spodziewających się dziecka. Spotkania tam prowadzone mają na celu informować i edukować rodziców oczekujących na swoje pociechy o negatywnych skutkach, jakie niesie ze sobą dym tytoniowy. Palenie papierosów przy dzieciach oraz ciężarnych kobietach powoduje wiele poważnych chorób dla dziecka i jego matki.

 

Miejsce: Nowy Targ, szkoła rodzenia „PRO FAMILIA”
ul. Mickiewicza 15, godz. 18.00
Data: 28 listopada (poniedziałek) 2011

W ramach świadczeń NFZ szkoła oferuje również edukację przedporodową.

Więcej informacji o kampanii, a także porad ekspertów na: www.niepalprzydziecku.pl.

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego.

Zobacz w naszym sklepie:
 • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
  30 zł
 • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
  30 zł
 • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm. Zapięcie...
  65 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.