PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Spotkanie „Nie pal przy dziecku” w szkole rodzenia

Poniedziałek, 28 listopada 2011 r.
Autor: AKS

Spotkanie „Nie pal przy dziecku” w szkole rodzeniaKrakowskie Stowarzyszenie MANKO w ramach organizowanej kampanii społecznej „Nie pal przy dziecku” przygotowało cykl edukacyjnych spotkań dla przyszłych rodziców. Spotkania odbywają się w szkołach rodzenia na terenie małopolski. Pierwsze z nich już 28 listopada 2011 roku, w Nowym Targu, o godzinie 18.00. Wszyscy młodzi przyszli rodzice mile widziani!


DLACZEGO „NIE PAL PRZY DZIECKU”?

 • Każdego roku rodzi się ponad 100 tys. dzieci, które podczas pierwszych 9 miesięcy życia w łonie matki są narażone na działanie setek niszczących zdrowie związków chemicznych zawartych w dymie tytoniowym.
 • 60% dzieci jest zmuszonych przez oboje lub jedno z rodziców do biernego palenia.
 • Ponad 20% palaczy przyznaje się do palenia w obecności kobiet w ciąży.

Kampania społeczna powstała w odpowiedzi na ogromny problem palenia przy dzieciach, zarówno tych narodzonych, jak i przebywających w łonie matki. W ramach kampanii uruchomiono portal www.niepalprzydziecku.pl, na którym można znaleźć rzetelne informacje na temat szkodliwych efektów palenia w obecności dziecka, a także porady ekspertów. Organizatorzy, we współpracy ze specjalistami przygotowali broszurę informacyjną, będącą praktycznym zestawieniem wszelkich informacji na temat skutków palenia, a także miejsc, w których można uzyskać pomoc.

- Nasza kampania „Nie pal przy dziecku” skierowana jest przede wszystkim do rodziców i opiekunów, którzy palą, ale także osób niepalących, które zezwalają na narażanie dziecka na dym tytoniowy w środowisku rodzinnym i towarzyskim – zaznacza koordynator kampanii Sabina Bryś.

DOBRE MIEJSCE, DOBRA PORA

Szkoły rodzenia to miejsce, w którym najłatwiej dotrzeć do młodych rodziców, spodziewających się dziecka. Spotkania tam prowadzone mają na celu informować i edukować rodziców oczekujących na swoje pociechy o negatywnych skutkach, jakie niesie ze sobą dym tytoniowy. Palenie papierosów przy dzieciach oraz ciężarnych kobietach powoduje wiele poważnych chorób dla dziecka i jego matki.

 

Miejsce: Nowy Targ, szkoła rodzenia „PRO FAMILIA”
ul. Mickiewicza 15, godz. 18.00
Data: 28 listopada (poniedziałek) 2011

W ramach świadczeń NFZ szkoła oferuje również edukację przedporodową.

Więcej informacji o kampanii, a także porad ekspertów na: www.niepalprzydziecku.pl.

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego.

Zobacz w naszym sklepie:
 • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
  70 zł
 • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
  60 zł
 • Spinka góralska XISpinka góralska XIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonk w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
  180 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.