PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Bajkowe Melodie

Wtorek, 12 czerwca 2012 r.
Autor: AKS

Bajkowe Melodie12 czerwca o godz. 9.00 i 11.00 odbędzie się koncert muzyczny dla dzieci w wieku 5-10 lat „Bajkowe Melodie”. Usłyszymy popularne utwory dla dzieci w aranżacji na orkiestrę symfoniczną (Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej), zespół jazzowy oraz solistów pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego. Koncert na sali widowiskowej MOK. Wstęp wolny.


Organizatorzy proponują zgłaszanie 4 klas z poszczególnych szkół i przedszkoli. W razie pozostania wolnych miejsc umożliwimy udział większej ilości klas z zainteresowanych miejsc.

Zapisy:
Sekretariat Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu, Al. Tysiąclecia 37
tel. 18 266 21 32, e-mail: sekretariat@mok.nowytarg.pl

Więcej o projekcie “Bajkowe Melodie”.
Tournée pt. „Bajkowe Melodie” to muzyczna platforma edukacyjna skierowana do najmłodszego pokolenia. Projekt został zainaugurowany w 2010 r. koncertem symfonicznym zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka w Kinoteatrze Uciecha, a już w 2011 r. symfoniczne aranżacje największych, bajkowych przebojów usłyszało sześć tysięcy dzieci. Również w tym roku dzięki Fundacji Bielecki Art najmłodsi odbiorcy z siedmiu miast Polski będą mogli wziąć udział w bezpłatnych koncertach orkiestrowych połączonych z muzyczną edukacją i integracją.
Trasa koncertowa „Bajkowych Melodii” po raz kolejny umożliwia dzieciom zetknięcie się z najwyższą formą muzyki prezentowaną w przystępny sposób – klasyczne brzmienie aranżacji symfonicznych zostanie połączone z rozpoznawalnymi melodiami i piosenkami bajkowych przebojów.
Program wydarzenia został przygotowany z myślą o najmłodszych, by poprzez zabawę uczyć, rozwijać i pogłębiać ich wrażliwość. Najpopularniejsze melodie pochodzące z bajek takich jak Pocahontas, Mała Syrenka, Smerfy, Gumisie, Pszczółka Maja, zaśpiewają młodzi, zdolni soliści: Agnieszka Koziarowska oraz Mateusz Ziółko. Wokalistom towarzyszyć będzie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej oraz zespół jazzowy pod batutą Sebastiana Perłowskiego.
Projekt kładzie duży nacisk na interakcję i współuczestnictwo. W trakcie koncertu dzieci będą mogły zaśpiewać z profesjonalistami. Ucząc się od najlepszych, poszerzą swoją percepcje świata o nowe doświadczenie, które stwarza możliwość rozwój muzycznych talentów już u najmłodszych.

Trasa koncertowa „Bajkowych Melodii”:
•27.05.2012 r., godz. 09.00 – Rynek Miasta Andrychów
Organizator: Fundacja Bielecki Art
Współorganizator: Dom Kultury i Wypoczynku w Andrychowie
•05.06.2012r., godz. 09.00 - Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
Organizator: Fundacja Bielecki Art
Współorganizator: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
•06.06.2012 r., godz. 09.00 - Centrum Kultury Zamek w Przemyślu
Organizator: Fundacja Bielecki Art
Współorganizator: Centrum Kultury Zamek w Przemyślu
•12.06.2012 r., godz. 09.00 – Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu
Organizator: Fundacja Bielecki Art
Współorganizator: Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu
•13.06.2012 r., godz. 09.00 – Centrum Kultury Mościce w Tarnowie
Organizator: Fundacja Bielecki Art
Współorganizator: Centrum Kultury Mościce w Tarnowie
•18.06.2012 r., godz. 09.00 – Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu
Organizator: Fundacja Bielecki Art
Współorganizator: Urząd Miasta i Gminy Myślenice
•19.06.2012 r., godz. 09.00 - Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu
Organizator: Fundacja Bielecki Art
Współorganizator: Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
    35 zł
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    240 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.