PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Blask Barokowej Trąbki w Nowym Targu

Niedziela, 19 sierpnia 2012 r.
Autor: AKS

Blask Barokowej Trąbki w Nowym TarguMałopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na koncert z cyklu „Muzyka zaklęta w drewnie”, który odbędzie się 19 sierpnia o godz.17:00 w kościele pw. św. Anny w Nowym Targu.


Wystąpią:
DANIEL PRAJZNER
TOMASZ ŚLUSARCZYK
w programie:
„W blasku barokowej trąbki”

 

Daniel Prajzner –Organy

Ukończył studia w krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie organów Prof.Mirosławy Semeniuk-Podrazy (dyplom z wyróżnieniem) oraz w Conservatorium van Amsterdam w klasie Prof. Pietera van Dijka (Master of music). Jest laureatem XIV Międzynarodowego Konkursu Młodych Organistów w Opavie, Czechy (wyróżnienie), III Europejskiego Konkursu Organowego w Castellana Grotte,Włochy (I nagroda), IV Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Mikaela Tariverdieva w Moskwie i Kaliningradzie (wyróżnienie i nagroda specjalnafundacji De Boni Arte „Za najlepszą interpretację muzyki sakralnej”). W 2006 r. otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”, oraz nagrodę promocyjną Volksbank Paderborn-Höxter „Młodzi Twórcy w Europie 2006” za osiągnięcia artystyczne. Koncertował w Polsce, Niemczech,Litwie, Rosji, Japonii, Norwegii i Szwajcarii.

Tomasz Ślusarczyk – Trąbka

Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie adinkta Benedykta Matusika (dyplom z wyróżnieniem). W trakcie studiów uczestniczył w kursach prowadzonych przez wybitnych trębaczy : Eduarda Tarra i Davida Staffa (Royal Academy of Music). W latach 1996-99 był trębaczem orkiestry "Capella Cracoviensis". Od roku 1998 związany jest z Radiową Orkiestrą Symfoniczną w Krakowie, z którą dokonał wielu rejestracji dla Polskiego Radia i Telewizji. Jako muzyk instrumentalista współpracuje z licznymi zespołami w kraju i za granicą: Filharmonią Krakowską, Filharmonią Rzeszowską, Operą Kameralną w Warszawie, Orkiestrą Akademii Bethovenowskiej oraz "Collegium Vocale Schwabisch Gmünd" (Niemcy) i "The Consort of Twelve" (Wielka Brytania). Od 2005 roku stale współpracuje ze słynną "Orkiestrą XVIII wieku" w Amsterdamie pod dyrekcją Franza Brüggena. Jako solista i kameralista koncertował na wielu festiwalach w Polsce i za granicą.

 

Program:
J. Clarke – Suite of Ayres for the Theatre
J.P. Sweelinck – Mein junges Leben hat ein Endt
Anonymus (Hiszpania, XVII w.) – Canciónes de Clarines
Anonim (WarszawskaTabulatura Organowa, XVII w.) – Canzona
G. Torelli – Concerto in D
G. Muffat – Toccata septyma
G.F. Haendel – Suita D-dur.

 

Wstęp na koncert jest wolny!
Serdecznie zapraszamy!

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.