PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Blask Barokowej Trąbki w Nowym Targu

Niedziela, 19 sierpnia 2012 r.
Autor: AKS

Blask Barokowej Trąbki w Nowym TarguMałopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na koncert z cyklu „Muzyka zaklęta w drewnie”, który odbędzie się 19 sierpnia o godz.17:00 w kościele pw. św. Anny w Nowym Targu.


Wystąpią:
DANIEL PRAJZNER
TOMASZ ŚLUSARCZYK
w programie:
„W blasku barokowej trąbki”

 

Daniel Prajzner –Organy

Ukończył studia w krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie organów Prof.Mirosławy Semeniuk-Podrazy (dyplom z wyróżnieniem) oraz w Conservatorium van Amsterdam w klasie Prof. Pietera van Dijka (Master of music). Jest laureatem XIV Międzynarodowego Konkursu Młodych Organistów w Opavie, Czechy (wyróżnienie), III Europejskiego Konkursu Organowego w Castellana Grotte,Włochy (I nagroda), IV Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Mikaela Tariverdieva w Moskwie i Kaliningradzie (wyróżnienie i nagroda specjalnafundacji De Boni Arte „Za najlepszą interpretację muzyki sakralnej”). W 2006 r. otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”, oraz nagrodę promocyjną Volksbank Paderborn-Höxter „Młodzi Twórcy w Europie 2006” za osiągnięcia artystyczne. Koncertował w Polsce, Niemczech,Litwie, Rosji, Japonii, Norwegii i Szwajcarii.

Tomasz Ślusarczyk – Trąbka

Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie adinkta Benedykta Matusika (dyplom z wyróżnieniem). W trakcie studiów uczestniczył w kursach prowadzonych przez wybitnych trębaczy : Eduarda Tarra i Davida Staffa (Royal Academy of Music). W latach 1996-99 był trębaczem orkiestry "Capella Cracoviensis". Od roku 1998 związany jest z Radiową Orkiestrą Symfoniczną w Krakowie, z którą dokonał wielu rejestracji dla Polskiego Radia i Telewizji. Jako muzyk instrumentalista współpracuje z licznymi zespołami w kraju i za granicą: Filharmonią Krakowską, Filharmonią Rzeszowską, Operą Kameralną w Warszawie, Orkiestrą Akademii Bethovenowskiej oraz "Collegium Vocale Schwabisch Gmünd" (Niemcy) i "The Consort of Twelve" (Wielka Brytania). Od 2005 roku stale współpracuje ze słynną "Orkiestrą XVIII wieku" w Amsterdamie pod dyrekcją Franza Brüggena. Jako solista i kameralista koncertował na wielu festiwalach w Polsce i za granicą.

 

Program:
J. Clarke – Suite of Ayres for the Theatre
J.P. Sweelinck – Mein junges Leben hat ein Endt
Anonymus (Hiszpania, XVII w.) – Canciónes de Clarines
Anonim (WarszawskaTabulatura Organowa, XVII w.) – Canzona
G. Torelli – Concerto in D
G. Muffat – Toccata septyma
G.F. Haendel – Suita D-dur.

 

Wstęp na koncert jest wolny!
Serdecznie zapraszamy!

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.