PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Uroczystości upamiętnienia wybuchu II Wojny Światowej

Sobota, 1 września 2012 r.
Autor: AKS

Uroczystości upamiętnienia wybuchu II Wojny ŚwiatowejBurmistrz Miasta Nowego Targu, Miejski Ośrodek Kultury oraz Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego zapraszają w dniu 1 września (sobota) o godz. 10.30 na uroczystości upamiętnienia wybuchu II Wojny Światowej.


W programie: 

10.30 > Msza Św. w intencji Poległych za Ojczyznę z udziałem chóru „Echo Gorczańskie” w Kościele MBA, ul. Kowaniec

11.30 > Przemarsz pocztów sztandarowych pod Pomnik Bohaterów Września, ul. Kotlina,

> Przemówienie Burmistrza Miasta,

> Program muzyczny „Wrześnie z krzakami czarnych jeżyn”

12.30 > Otwarcie wystawy „Auschwitz-Birkenau 3D”, Ratusz-Rynek 1 

O godz. 9.45 na przystanku obok budynku MOK zostanie podstawiony autobus MZK, zapewniamy również powrót po uroczystościach. 

„Auschwitz–Birkenau 3D” otwarcie wystawy fotografii Jacka Gniewka i Michała Grzywacza 1 września /sobota/ o godz. 12.30 w Muzeum Podhalańskim im. Czesława Pajerskiego Ratusz, Rynek 1 

Wystawa, którą Państwu prezentujemy, jest unikatowym na światową skalę, trójwymiarowym zapisem obecnego wyglądu Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Wystawa składa sie z dwudziestu trójwymiarowych, dokumentalnych zdjęć wykonanych w Muzeum. Powiększenia mają rozmiar 100 × 70 cm. Muzeum Auschwitz--Birkenau jest miejscem, które powinien zobaczyć każdy. Nie wszyscy jednak mogą tu przyjechać. Z myślą o takich osobach powstała nasza wystawa. Wszystkie prezentowane na niej fotografie wykonane są w technice trójwymiarowej, która pozwala pokazać przestrzeń na płaskiej powierzchni zdjęcia. Dzięki temu zabiegowi oglądający otrzymują namiastkę rzeczywistego obrazu i mogą przez chwilę poczuć sie jakby rzeczywiście byli w muzeum.

Niestandardowa technika, jaką wykonane są fotografie oraz duży format potęgują dodatkowo odbiór przekazu poprzez iluzję przestrzeni.

Jesteśmy przekonani, że nasza praca spotka się z zainteresowaniem szczególnie młodzieży, dla której w dobie internetu, obraz jest najważniejszym nośnikiem informacji.

Te 20 prac to zaledwie mała cześć tego, co można zobaczyć na żywo, z pewnością jednak pobudza wyobraźnię i skłania do refleksji nad tym, do czego człowiek jest zdolny, by pognębić i zniewolić drugiego człowieka. 

Jacek Gniewek – rocznik 1961. Prowadzę rodzinne studio fotograficzne w Trzebini założone w 1959 r. przez ojca. Fotografia trójwymiarowa stała się moim hobby, któremu poświęcam najwięcej wolnego czasu. 

Michał Grzywacz  – rocznik 1972. Absolwent  w Krakowie. Prywatnie właściciel Agencji Koncertowej. Trójwymiarem interesowałem się na długo przed powstaniem „Avatara” :)

Zobacz w naszym sklepie:
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.