PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Giro della cultura - „Włochy jakich nie znacie”

Wtorek, 23 kwietnia 2013 r.
Autor: MOK Nowy Targ

Giro della cultura - „Włochy jakich nie znacie”23 kwietnia o godz. 18.30 pierwsze spotkanie z gośćmi w ramach imprezy „Giro della cultura – spotkania z kulturą włoską”. Będzie to slajdowisko i spotkanie promujące książkę „Włochy jakich nie znacie”.


Co warte podkreślenia będzie z nami autorka pani Anna Kłossowska, która tak mówi o inspiracjach napisania książki:
„Pomysł zrodził się z mojej przekory. Znudziły mnie kolejne przewodniki po Włoszech, podające z wariacjami ciągle to samo. Zważywszy na rosnącą popularność Włoch wśród rodaków, zrozumiałam, że coraz częściej oczekują  bardziej zróżnicowanych propozycji tras i miejsc, znajdujących się poza turystycznym, głównym".

I taki jest ten niecodzienny, ożywczy i inspirujący  przewodnik. Miejsca, trasy są mniej znane, ale tym bardziej warte odwiedzenia. Liczne lokalne anegdoty i legendy dodatkowo otwierają na kolejne przedstawiane włoskie regiony. Dojazd jest dokładnie opisany z podaniem możliwości noclegu, lokalnych specjałów kulinarnych i kulturalnych atrakcji. Piękne fotografie dopełniają opowieść. Autorka pisze z pasją i co ważne z…dużym poczuciem humoru. Ciekawostką są rekomendacje znanych „italofilów” jak Zbigniew Boniek, abp Stanisław Dziwisz, Maria Ernst, czy Nelly Kamińska. Podsumowując tytuł książki nie jest tylko hasłem. Przy czym można by dodać podtytuł „Ale jakie warto poznać!”

Książka wydana przez National Geographic Polska będzie dostępna do zakupienia w promocyjnej cenie… Zdecydowanie polecamy przybycie na spotkanie i zakupienie! Ciao i bądźcie z nami.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.