PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Letnie Koncerty Organowe

Niedziela, 14 lipca 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Letnie Koncerty Organowe14 lipca zapraszamy wszystkich miłośników muzyki klasycznej do wysłuchania kolejnego koncertu w ramach VIII Letnich Koncertów Organowych w Nowym Targu. Koncert odbędzie się w kościele św. Katarzyny o godz. 18.45. Gościem koncertu będzie Anna Dzioba – światowej sławy organistka prezentująca znakomity warsztat interpretacyjny muzyki organowej.


W programie usłyszymy:

HENDRIK ANDRIESSEN (1892-1981)

Sonata da Chiesa  -  Tema con Variationi e Finale

ROBERTSBRIDGE  CODEX (ok. 1330) - Estampié

ANONIM (ok.. 1450) - Upon la, mi, re

JOHANN SEBASTIAN BACH (1685-1750) - Koncert a-moll BWV 593

(Allegro),  Adagio, Allegro

THE CAMPHUYSEN MANUSCRIPT (~ 1650) - Daphne

J.S. BACH 

- Preludium chorałowe „Liebster Jesu wir sind hier”  BWV 731

- Preludium i fuga  Es- dur BWV 552

 

Anna Dzioba – urodziła się w Krakowie. W 1981 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie organów prof. Jana Jargonia. Brała udział w Mistrzowskich Kursach Interpretacji Muzyki Organowej u prof. J.G. Llovery (Daroca), M. Ślechty (Praga), J. Guilliou (Paryż, Zurych). Wielokrotnie uczestniczyła w Letniej Akademii dla Organistów w Haarlem u prof. P.Kee. W 1988 roku uzyskała stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki i odbyła studia uzupełniające w Sweelinck Consevatorium w Amsterdamie w klasie organów prof. E. Kooimana. Od 1981 roku jako wykładowca prowadziła klasę organów w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Po przewodzie artystycznym I st. zajmowała stanowisko adiunkta na wydziale Historii Kościoła. Koncerty w Polsce, Czechach, Słowacji, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Francji, na Litwie i w Norwegii. Dokonała nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji na zabytkowych instrumentach.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska VIIISpinka góralska VIIIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem Szarotki w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    240 zł
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.