PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Letnie Koncerty Organowe

Niedziela, 14 lipca 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Letnie Koncerty Organowe14 lipca zapraszamy wszystkich miłośników muzyki klasycznej do wysłuchania kolejnego koncertu w ramach VIII Letnich Koncertów Organowych w Nowym Targu. Koncert odbędzie się w kościele św. Katarzyny o godz. 18.45. Gościem koncertu będzie Anna Dzioba – światowej sławy organistka prezentująca znakomity warsztat interpretacyjny muzyki organowej.


W programie usłyszymy:

HENDRIK ANDRIESSEN (1892-1981)

Sonata da Chiesa  -  Tema con Variationi e Finale

ROBERTSBRIDGE  CODEX (ok. 1330) - Estampié

ANONIM (ok.. 1450) - Upon la, mi, re

JOHANN SEBASTIAN BACH (1685-1750) - Koncert a-moll BWV 593

(Allegro),  Adagio, Allegro

THE CAMPHUYSEN MANUSCRIPT (~ 1650) - Daphne

J.S. BACH 

- Preludium chorałowe „Liebster Jesu wir sind hier”  BWV 731

- Preludium i fuga  Es- dur BWV 552

 

Anna Dzioba – urodziła się w Krakowie. W 1981 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie organów prof. Jana Jargonia. Brała udział w Mistrzowskich Kursach Interpretacji Muzyki Organowej u prof. J.G. Llovery (Daroca), M. Ślechty (Praga), J. Guilliou (Paryż, Zurych). Wielokrotnie uczestniczyła w Letniej Akademii dla Organistów w Haarlem u prof. P.Kee. W 1988 roku uzyskała stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki i odbyła studia uzupełniające w Sweelinck Consevatorium w Amsterdamie w klasie organów prof. E. Kooimana. Od 1981 roku jako wykładowca prowadziła klasę organów w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Po przewodzie artystycznym I st. zajmowała stanowisko adiunkta na wydziale Historii Kościoła. Koncerty w Polsce, Czechach, Słowacji, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Francji, na Litwie i w Norwegii. Dokonała nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji na zabytkowych instrumentach.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży VAniołek duży VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.