PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Małe Miasto, Wielki Klub

Sobota, 12 października 2013 r.
Autor: Gabriel Wolski

Małe Miasto, Wielki KlubGdy w listopadowy dzień 1932 roku w nowotarskim ratuszu kilkunastu pełnych zapału pasjonatów sportu stworzyło fundamenty pod budowę klubu, nikt wtedy nie przypuszczał, że w przyszłości małe miasteczko będzie sławione w Polsce i w świecie przez wielu wybitnych sportowców. Była piłka nożna, narciarstwo, tenis i wreszcie hokej, który zdominował działalność Klubu.


80 lat historii ludzi rozkochanych w sporcie, 80 lat wylewanego potu , 80 lat sportowych emocji. Dziś możemy wyszczególnić pewną klamrę spinającą w całość te dwie różne jakże epoki. Podobnie jak 80 lat temu, dziś w Mieście również działa wiele klubów sportowych o charakterze amatorskim, również zauważalna jest moda na sport. Dostrzegamy to na salach gimnastycznych, boiskach, "orlikach", trasach biegowych czy ścieżkach rowerowych.

Niełatwe zadanie stanęło przede mną by przygotować wystawę na temat tak bogatej historii. Najpierw jako młody piłkarz, a potem również wieloletni kibic Podhala, podjąłem się tego zadania z dużą przyjemnością. Kilkadziesiąt lat temu w piwnicy wraz z kolegami wycinałem konfetti i malowałem plakaty, które miały deprymować rywali Podhala, zdzierałem gardło by dorzucić "grosik" do wygranego meczu, spędzałem czasem całe popołudnia oglądając treningi pierwszej drużyny. Dziś mogę dać coś innego -  przygotować i upamiętnić wspaniałe sukcesy sportowców i działania pracowników Klubu.

Wystawa jest skierowana do wszystkich. Nie tylko do zawodników ale też do kibiców, ludzi często rozkochanych w hokeju. Ludzi, którzy zapisywali karty historii i byli świadkami sukcesów nowotarskich Szarotek. Jak również do tych, którzy o tej bogatej historii Klubu nie wiedzą nic.

Zapraszam Państwa do Miejskiego Ośrodka Kultury 12 października 2013, o  godzinie 16.00 w holu głównym będziemy mogli powspominać wspaniałe chwile z życia klubu KS PODHALE.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.