PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

„Śladami Jana Pawła II”

Wtorek, 17 czerwca 2014 r.
Autor: MOK NT

„Śladami Jana Pawła II”Miejski Ośrodek Kultury, Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego zapraszają na otwarcie wystawy 17 czerwca, o godz. 17.00 do Ratusza, Rynek 1 w Nowym Targu. Z okazji Kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II przygotowaliśmy unikalną na skalę światową wystawę fotografii trójwymiarowej pt. „Śladami Jana Pawła II”.


Śladami Jana Pawła II 3D, to wystawa inna niż wszystkie wystawy dotyczące Papieża Polaka.

Zamiast wizerunku osoby Papieża Pielgrzyma, którą wszyscy doskonale znają, pokazujemy Państwu trójwymiarowe fotografie miejsc, które odwiedził Jan Paweł II w czasie pontyfikatu, a także te które są ściśle związane z Jego życiem.

Jest tu zdjęcie instalacji pokazującej Jego portret z dzieciństwa przy kołysce, wnętrze kościoła w którym sprawował posługę jako wikariusz, sanktuaria Maryjne z południowej Polski, a także fotografie z Watykanu, gdzie w Bazylice św. Piotra spoczęły Jego szczątki.

Dzięki trójwymiarowej technice, którą zostały wykonane zdjęcia – zakładając okulary, możemy spojrzeć na te miejsca w zupełnie innym wymiarze i poczuć się jakbyśmy tam byli teraz. Dopełnieniem staje się trójwymiarowy portret woskowej figury Jana Pawła II znajdujący sie w Gabinecie Figur Woskowych Madame Tussaud w Berlinie. Błogosławiący nas Papież ma na sobie Mozzette (okrycie wierzchnie), dokładnie takie jak w dniu inauguracji pontyfikatu.

Na wystawę składa się 20 wielkoformatowych powiększeń (100 X 70 cm).

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.