PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Koncert w ramach 668 rocznicy lokalizacji Miasta

Środa, 25 czerwca 2014 r.
Autor: MOK NT

Koncert w ramach 668 rocznicy lokalizacji MiastaKoncert w ramach 668 rocznicy lokalizacji Miasta – planowana data – 25 czerwca 2014. Godz. 18.00 Galowy koncert odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu. Wejściówki do odbioru od 10 czerwca. Ilość miejsc ograniczona.


- na płycie głównej Miasta Nowy Sącz – planowana data gali to 24 sierpnia 2014. Koncert galowy o charakterze plenerowym (około 5000 – 10000 odbiorców)

Opis projektu:

Projekt odbędzie się w ramach prestiżowego konkursu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego „Mecenat Małopolski”. I i II edycję projektu zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w 2012 i 2013. Organizatorem Gali jest Stowarzyszenie Muzyka Świata AKORD z Nowego Sącza (organizacja pozarządowa mająca na swoim koncie ponad 20 zrealizowanych projektów w tym dla Ministerstwa Edukacji Narodowej, Funduszy Europejskich oraz Ministerstwa Polityki Społecznej) i w tym roku otrzymało szansę realizacji III edycji co jest wielkim wyróżnieniem i docenieniem jakości realizowanego projektu.

W 2012 odbył się ponad 3h koncert galowy w Dworku Gościnnym w Szczawnicy w ramach I edycji Gali. Projekt otrzymał bardzo dobre recenzje i opinie z całej Polski a także z zagranicy. W 2013 zrealizowaliśmy II edycję projektu w Pijalni Głównej w Krynicy Zdrój, co zaowocowało zaproszeniem naszego projektu na uroczystą Galę „Forum Młodych Liderów” na Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu dla ponad 1000 młodych ludzi z 27 krajów we wrześniu 2013 roku. Projekt nabiera charakteru modelowego i cyklicznego. W perspektywie czasu może przerodzić się w profesjonalny, międzynarodowy Festiwal Muzyczny na terenie małopolski – III edycja jest krokiem milowym w osiągnięciu tego celu dla Stowarzyszenia.

W ramach projektu zostaną zrealizowane dwa koncerty galowe w wykonaniu profesjonalnych muzyków i solisty, z prezentacją multimedialną, aktywnymi warsztatami wokalno-interpretacyjnymi pt. „Emisja głosu – nie tylko dla artystów” oraz otwartą debatą, które odbędą się na płycie głównej rynku w Nowym Sączu oraz w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Jeden koncert Galowy składać się będzie z 2 bloków programowych i będzie prezentacją różnorodnych styli muzyki rozrywkowej na wysokim poziomie, które razem przedstawią korzenie muzyki rozrywkowej od jej początków aż do współczesności.

W ramach wykładu zostaną zaprezentowane fotografie, grafiki, dzieła sztuki, obiekty kultury materialnej z poszczególnych epok muzyki rozrywkowej.

Warsztaty wokalno-interpretacyjne z zakresu muzyki rozrywkowej oraz emisji głosu zostaną przeprowadzone podczas koncertu jako jej integralna część angażująca publiczność.

Każda edycja ma pewne zmienne elementy. W tym roku skupić pragniemy się na prezentacji artystów młodego pokolenia, którzy w znaczący sposób zaznaczyli swoją obecność na arenie krajowej i międzynarodowej. Do projektu w tej edycji oprócz składu z poprzednich dwóch edycji pragniemy zaprosić wybitnego pianistę krakowskiego Piotra Matysika – zwycięzcę nagrody głównej „OPOLE 2013” oraz „Eska Award” oraz Mirosława Witkowskiego – finalistę Międzynarodowej wersji telewizyjnego show „X-factor” w Bratysławie oraz laureata II nagrody w konkursie wokalnym im. Marcelli Sembrich w Nowym Yorku (biografie artystów poniżej).

Partner Projektu: MOK w Nowym Targu

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Gminy Miasta Nowy Targ oraz Powiatu Nowosądeckiego

Mecenasi: FAKRO, ZAZA Agencja Reklamowa, Volpex, Galeria Nowotarska
 
Skład muzyczny i merytoryczny projektu (artyści)

Mirosław Witkowski – solista – wokal, współprowadzenie gali

Artur Kmiecik – gitara solowa

Tomasz Nowak - trąbka

Rafał Potoniec – perkusja

Krzysztof Ogórek – gitara basowa

Piotr Matysik – inst.klawiszowe – HAMMOND

Angelika Blicharz – prelegent, prowadzący

Biografie artystów:

Mirosław Witkowski ­solista, pedagog, kompozytor

Absolwent wydział u wokalno­ aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi oraz stypendysta Jacobs Scholarship renomowanej amerykańskiej uczelni muzycznej –  Indiana University Jacobs School of Music w Bloomington (USA), gdzie ukończył z wyróżnieniem studia podyplomowe. Jest laureatem wielu konkursów m.in.: I nagrody w Gali Pięciolecia telewizyjnego programu „Szansa na Sukces”, I nagrody w konkursie wokalnym National Society of Arts and Letters w Bloomington, międzynarodowych konkursów m.in. im. Antonina Dworaka w Karlovych Varach, im. Hariclea Darclee w Rumunii, im.  Królowej Sonii w Oslo, „Seoul International Music Competition” w Seulu w Korei Poludniowej, II nagroda w konkursie wokalnym im. Livingston Mather w Cleveland (USA), II nagroda w konkursie wokalnym im. Marcelli Sembrich w Nowym Yorku. W roku tym otrzymał również stypendium Ministra Kultury w ramach prestiżowego programu „Młoda Polska” oraz stypendium „Solti Foundation” w Belgii. Laureat popularnego programu telewizyjnego "The Voice of Poland" w grupie Kayah oraz X-factor Polska edycja. W 2014 roku został finalistą (piątka) w Międzynarodowej wersji formatu show telewizyjnego X-factor.

Posiada doświadczenie w pracy z młodzieżą, stworzył m.in autorski projekt profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom wśród młodych ludzi "Zanim będzie za późno", gdzie muzyka i rozwijanie pasji jest kluczem do unikania nałogów. Jako solista współpracował z Teatrem Wielkim w Łodzi, Opera and Ballet Theater w Bloomington (USA), operą w Sarasocie na Florydzie (USA), opera w Bambergu i Bayreuth (Niemcy) oraz operą Nancy we Francji. W swoim dorobku artystycznym posiada ponad 20 ról operowych i musicalowych.W swojej twórczości łączy z powodzeniem elementy techniki klasycznej i rozrywkowej. Brał udział w prestiżowych festiwalach rozrywkowych m.in. w: Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka”, „Porthcawl International Jazz Festival” w Walii, Festiwalu „IV Noce Teatru i Poezji” w Elblągu, „Solti Te Kanawa Accademia di Bel Canto” we Włoszech. Współpracował i koncertował w towarzystwie gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej klasycznej: Helmuth Rilling, Krzystof Penderecki, Jose Cura, Kiri Te Kanawa oraz rozrywkowej: Ryszard Rynkowski, Helena Vondrackova, Renata Przemyk, Kayah. 

Piotr Matysik – wybitny pianista, aranżer, kompozytor. W 2013 roku dostał nagrodę na Festiwalu w Opolu z zespołem Rafała Brzozowskiego, laureat nagrody „Eska Awards 2013”. Współpraca: George Band, Detox, Mateusz Ziółko, Bartbass, Zbigniew Książek, Marek Koscikiewicz, Filip Sojka, Krzysztof Patocki, Nina Wertz, Magdalena Kotula, Magdalena Grodecka, Jakub Jaźwiecki, The little creatures, No frost. Pianista sesyjny.

Artur Kmiecik - gitarzysta, kompozytor, aranżer, nauczyciel. Posiada bogate doświadczenie zawodowe. Z równą swobodą porusza sie w szerokim spektrum muzycznym obejmującym takie style jak rock, blues, jazz, soul, poezja śpiewana. Przez wiele lat współpracował z zespołami: „Sekta”, „Koyaanisquatsi”, „Even Hell”, „Ecik Latara Band”, „Touch Band”, „Get Up”, „Inside”, „Promyczki”, „Wiosna” oraz z solistami: Bożeną Górecką, Moniką Dubel, Marianną Sokołowską, Pauline McCabe, Mirosławem Witkowskim, Tomaszem Ecik Kmakiem, Jackiem Mazancem, Wieśkiem Kotlarzem, Grześkiem Raconiem. Przez 8 lat pracował w Państwowej Szkole Muzycznej w charakterze nauczyciela gitary klasycznej. Koncertował za granicą m.in. w Niemczech, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Omanie, Indiach, grając w międzynarodowych składach. Finalista Programu „Must Be The Music”

Rafał Potoniec - perkusista, kompozytor, producent.

Lider i założyciel grupy INSIDE, której singiel pt. "Gdy Będziesz" pojawił się na popularnej składance "Pozytywne Wibracje" sygnowanej przez wytwórnię STX-Universal Music Polska. Występował w zespole YAVAY oraz TAXI-laureatem festiwalu Mokotowska Jesień Muzyczna, z którym nagrał dwie płyty LP dla wytwórni Sony Music Polska. Z zespołami TAXI oraz INSIDE brał udział w wielu programach telewizyjnych stacji TVP, TVN, POLSAT, PULS i innych.

Tomasz Nowak - trębacz i kompozytor, absolwent

Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Piotra Wojtasika. Był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany na festiwalach Jazz Juniors, Międzynarodowym Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach oraz

Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni.

Wykorzystując swoje klasyczne i jazzowe wykształcenie Tomasz nieustanie poszerza swoje muzyczne horyzonty eksperymentując z

muzyką soul, funky, electro, hip hop czy folk. Współpracował z najwybitniejszymi polskimi muzykami m.in. Leszkiem Możdżerem, Jarkiem Śmietaną, Zbigniewem Namysłowskim, Wojtkiem Waglewskim.

Od 2003 roku koncertuje i nagrywa ze światowej sławy skrzypkiem

Nigelem Kennedy. Podczas swojego kilkuletnigo pobytu w Wielkiej Brytanii współpracował z czołówką londyńskiej sceny jazzowej i soulowej m.in. z Yaronem Stavi, Timem Richardsem, Xantone Blacq czy Troyem Millerem. Tomasz podczas swojej kariery koncertował w najbardziej prestiżowych salach koncertowych i klubach jazzowych w Europie m.in. Royal Albert Hall w Londynie, Filharmonii Berlińskiej, Theatre des Champes Elysees w Paryżu oraz Ronnie Scott's w Lodynie czy Quasimodo

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...
    35 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.