PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Nowy Targ trzyma formę z Nordic Walking

Sobota, 5 lipca 2014 r.
Autor: Marcin Jagła

Nowy Targ trzyma formę z Nordic WalkingW sobotę, 5 lipca 2014 r. w pobliżu nowotarskiego lotniska odbędzie się impreza rekreacyjno-sportowa pod nazwą „Powitanie Lata z Nordic Walking”. Jej organizacją zajęło się ognisko TKKF „Gorce-Nowy Targ” wraz z „Wizja Sportu – Arkadiusz Marczyk” i przy wsparciu Urzędu Miasta Nowy Targ. Wydarzeniu patronuje Burmistrz Miasta Nowego Targu - Marek Fryźlewicz.


- Chcielibyśmy zaproponować mieszkańcom Miasta a także licznie przebywającym w naszym regionie gościom spędzenie dnia na zawodach rekreacyjnych z kijkami. Mamy w Nowym Targu wiele wytyczonych szlaków specjalnie do Nordic Walking a jeden z nich prowadzi przez piękny rezerwat przyrody „Bór na Czerwonem” i tam zapraszamy wszystkich uczestników– zachęca Arkadiusz Marczyk, instruktor Nordic Walking i przedstawiciel organizatora.

 Zaproszeni zostali także instruktorzy z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, którzy pokażą technikę prawidłowego poruszania się z kijkami, a następnie w trakcie pokonywania przez zawodników 5-kilometrowej trasy będą zwracać uwagę na stosowanie prawidłowej techniki.

- Mam jednak zapewnienie, że ze względu na rekreacyjny charakter imprezy nie będą bardzo surowi dla naszych uczestników – dodał z uśmiechem Marczyk.

 Według zapewnień organizatorów każdemu z uczestników zostanie zmierzony czas przejścia trasy, a na mecie każdy z nich otrzyma pamiątkowy medal. Ponadto pierwsze trzy miejsca w kategorii mężczyzn oraz pierwsze trzy miejsca w kategorii kobiet otrzymają puchary. Będą także statuetki dla pierwszych pań i panów w poszczególnych 6 kategoriach wiekowych (do 17 roku, 18-30, 31-40,41-50,51-60 i powyżej 60 roku życia). Jednakże w tych przypadkach będzie ważny nie tylko czas przejścia ale i stosowanie poprawnej techniki Nordic Walking o czym będą decydować doświadczeni sędziowie zawodów.

- Na miejscu dzięki uprzejmości Informacji Turystycznej Nowego Targu będzie także funkcjonować wypożyczalnia kijków do Nordic Walking, pamiętajmy jednak że ich liczba będzie ograniczona dlatego warto posiadać własne ulubione kijki. Planujemy też przeprowadzenie mini zawodów w Nordic Walking dla dzieci. Naprawdę warto przyjść! – przekonuje Marczyk.

 Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na stronie internetowej zawodów – www.powitanielata.pl

 Przy okazji warto nadmienić, że już od 3 lat władze Stolicy Podhala troszczą się o to aby na terenie miasta odbywały się cykliczne bezpłatne spacery Nordic Walking. Uczestnicy pod czujnym okiem certyfikowanego instruktora Arkadiusza Marczyka przechodzą rozgrzewkę a w trakcie spacerów po malowniczych obszarach miasta mają możliwość doskonalenia marszu z kijkami. Informacje dotyczące spotkań będą również dostępne podczas „Powitania Lata z Nordic Walking”.

Zadanie dotowane przez Burmistrza Miasta Nowy Targ.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Flakon szklany IIIFlakon szklany IIIFalkon szklany w postaci cylindra z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, średnica 15 cm.
    90 zł
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.