PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

„Historia de un Amor”

Piątek, 6 marca 2015 r.
Autor: MOK NT

„Historia de un Amor”W dniu 6 marca (piątek) o godz. 18.00 zapraszamy na koncert „Historia de un Amor” w wykonaniu Kingi Rataj z zespołem. To okazja przeżycia niezapomnianych emocji, to wkroczenie do innego świata...do świata saudade.


Bilety 20zł i 15zł (ulgowy dla uczniów i emerytów). rezerwacja i zakup w sekretariacie MOK, al. Tysiąclecia 37, tel. 18 266 32 41, sekretariat@mok.nowytarg.pl.

Kinga Rataj swoim głosem i w języku Królowej Fado - Amalii Rodrigues, opowiada nam o saudade - nostalgii, utracie, miłości, śmierci, nieokreślonej tęsknocie za niezrealizowanymi marzeniami. Ale Fado to nie tylko tristeza, to także smak wina, radość życia, energia, miłość... ta spełniona. Śpiew fado odzwierciedla Portugalczyków, ich wiarę w przeznaczenie, dominację duszy i serca nad rozumem. Podobnie jak inne formy muzyki ludowej takie jak hiszpańskie Flamenco, argentyńskie Tango, czy amerykański Blues, Fado nie można wytłumaczyć ani opisać. Musi być silnie odczuwalne, doświadczane... trzeba je przeżyć. Piosenki z repertuaru m.in.: Amalii Rodrigues, Dulce Pontes, ukazuje we własnych niepowtarzalnych interpretacjach, sięgając niejednokrotnie do stylistyki iberoamerykańskiej.

Skład:

Kinga Rataj - śpiew

Marek Bazela – fortepian

Martin Złotnicki – gitara klasyczna

Kinga Rataj jest jednym z najciekawszych odkryć wokalnych w Polsce. W 2006 roku w Krakowie zdobyła Główną Nagrodę oraz Nagrodę Prezesa TVP za Najciekawszy Debiut na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Jest Laureatką Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, Drugiego Festiwalu Twórczości Marka Grechuty „Korowód” a także dwukrotnie zwyciężyła w legendarnym konkursie w krakowskiej Rotundzie „ Śpiewać każdy może” .

Kinga Rataj, krakowianka z sukcesem brała udział w wielu ważnych projektach muzycznych. Dwukrotnie występowała w ramach Międzynarodowego Festiwalu Ballady Europy w Niepołomicach. W 2010 roku w koncercie finałowym "Klimaty" zaśpiewała obok Anny Marii Jopek, a już rok później pokazała się z koncertem pieśni portugalskich, który wzbudził zachwyt wśród publiczności Krakowa, Warszawy , Gdańska i wielu innych miast. Również w 2011 roku koncert ten został niezwykle entuzjastycznie przyjęty podczas Festiwalu "Etniczne Inspiracje" w Warszawie , podczas X Festiwalu Musica Sacra Musica Profana w Długiej Goślinie , Letniego Festiwalu Teatru Słowackiego Scena Przy Pompie w Krakowie, a także warszawskiego Festiwalu ArtPark 2012.

W portugalskich pieśniach FADO prezentuje takie opanowanie języka portugalskiego, że brana jest za rodowitą Portugalkę, czym wprawiła w zachwyt licznie zebraną portugalską publiczność podczas I Międzynarodowego Kongresu Luzytanistów Polskich w Krakowie we wrześniu 2013 roku.

Jej głos oraz pełne emocji interpretacje utworów sprawiają, że odbiorcy jej koncertów – spektakli zwykle kończą je klaszcząc na stojąco.

Zobacz w naszym sklepie:
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
    30 zł
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.