PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Koncerty organowe

Niedziela, 5 lipca 2015 r.
Autor: Katarzyna Biegun

Koncerty organoweW niedzielę 5 lipca w kościele św. Katarzyny w Nowym Targu rozpocznie się cykl Letnich Koncertów Organowych organizowanych pod patronatem Burmistrza Miasta Nowego Targu. Serdecznie zapraszamy mieszkańców, turystów oraz miłośników muzyki do wysłuchania koncertów organowych w wykonaniu artystów prezentujący znakomity warsztat interpretacyjny utworów, skomponowanych przez wielkich mistrzów gatunku.


X Jubileuszowy cykl koncertów zostanie zainaugurowany występem Pana Witolda Zalewskiego który ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie – w klasie organów prof. Jana Jargonia. Od roku 1995 pełni funkcję I organisty w Kró¬lewskiej Katedrze na Wawelu. Jako solista koncertuje regularnie w najważniejszych festiwalach w kraju i za granicą. Jest wykładowcą w Międzyuczelnianym Instytucie Muzyki Kościelnej w Krakowie, gdzie prowadzi zajęcia z praktyki liturgicznej oraz organów. Od roku 1998 jest członkiem Komisji Muzyki Kościelnej Kurii Metropolitalnej w Krakowie. W roku 2011 wyróżniony został przez papieża Benedykta XVI odznaczeniem "Proeclesia et Pontifice". W roku 2012 otrzymał tytuł doktora sztuki.

Wraz z Panem Zalewskim wystąpi Pani Ludmiła Staroń absolwentka Krakowskiej Akademii Muzycznej. W latach 1993-1995 studiowała śpiew pod kierunkiem prof. Christiana Elsnera z Drezna, uczestnicząc w licznych seminariach i warsztatach poświęconych muzyce niemieckiego romantyzmu.W 1996 roku ukończyła studia wokalne w klasie prof.Adama Szybowskiego.W repertuarze Ludmiły Staroń szczególne miejsce zajmują polskie i niemieckie pieśni romantyczne. W swoim dorobku artystycznym posiada również gorąco przyjmowane kreacje solistyczne w utworach oratoryjnych.

W programie usłyszymy :

Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847)
II Sonata c-moll, op. 65
Grave – Adagio, Allegro maestoso e vivace, Fuga

Camille Saint-Saëns (1835-1921)
Ave Maria
Giulio Caccini (1551-1618)
Ave Maria
Franz Schubert (1797-1828)
Ave Maria

Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847)
III Sonata A-dur, op. 65
Con moto maestoso, Andante tranquillo

César Franck (1822-1890)
Ave Maria
Adolf Doss (1825-1886)
Ave Maria
Luigi Cherubini (1760-1842)
Ave Maria

Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847)
I Sonata f-moll, op. 65
Allegro moderato e serioso,  Adagio, Andante-Recit, Allegro assai vivace

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół (AKT I i IV)...
    35 zł
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.