PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

„Spotkania z kulturą…” w MOK, czyli poznajemy Australię

6–8 kwietnia 2016 r.
Autor: MOK NT

„Spotkania z kulturą…” w MOK, czyli poznajemy AustralięJuż w dniach 6-8 kwietnia (środa – piątek) zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu na kolejną edycję „Spotkań z kulturą…”. Tym razem dzięki współdziałaniu z Albion House odbędą się VI Dni Australii, czyli cykl spotkań, warsztatów, slajdowisk, pokazów filmów, a także niespodzianek, których wspólnym mianownikiem będzie Australia.


Gościem specjalnym będzie pan Marek Niedźwiecki, którego nie trzeba przedstawiać - wspaniały radiowiec, dziennikarz, ale i wielki fan Australii. Spotkanie z panem Markiem i Jego Australią już 6 kwietnia (środa) o godz. 18.00. O podróży do Australii opowie Karolina Sypniewska-Wida podczas slajdowiska „Do Australii lądem?! Podróż za jeden uśmiech” w dniu 7 kwietnia (czwartek) o  godz. 18.00; o możliwościach wyjazdu na Antypody dowiemy się od Pawła Widy 8 kwietnia (piątek) także o godz.18.00; a studenci opowiedzą o kraju kangurów ze swojej perspektywy już 6 kwietnia (środa) o godz.19.30.

Będzie można poznać Australię także od innych nie mniej ciekawych stron. W dniu 7 kwietnia (czwartek) o 19.00 dwie inicjatywy – warsztaty sommelierskie, gdzie poznamy w praktyce wina australijskie (uwaga zapisy, ilość miejsc ograniczona – wejściówka 10zł), a także warsztaty gry na didgeridoo z Pawłem Pepe Podsiadło. Z kolei 8 kwietnia (piątek) o 19.30 australijski poczęstunek przygotowany przez nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu.

Nie zabraknie stałych punktów programu. Na pokazy filmowe („Polowanie na króliki”, „Królestwo zwierząt” i Mary i Max”) wraz z filmoznawczym wprowadzeniem Aleksandry Sadowicz zapraszamy każdego dnia o 20.00 (bilet tylko 5zł), a przed filmami rozdamy książki australijskich autorów, tudzież o Australii od naszych partnerów, którymi są: Wydawnictwo Bezdroża, Wydawnictwo BIS, Wydawnictwo Jaguar, Wydawnictwo Kultura Gniewu, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Świat Książki, Wydawnictwo Wielka Litera, Wydawnictwo Zysk i S-ka.

Dodatkowo w każdy dzień Dni w godz. 16.30-18.00 będzie możliwość indywidualnych konsultacji dla tych którzy chcieliby wyjechać do Australii.

Wkrótce szczegółowe informacje o poszczególnych punktach programu, ale już dziś zapraszamy, bądźcie z nami w kwietniu!

Szczegółowy program:  VI Dni Australii - spotkania z kulturą australijską

6 kwietnia (środa) 2016
18.00 Spotkanie z Markiem Niedźwieckim i promocja książki „Australijczyk”, wstęp wolny
19.30 Oczami studentów w Australii - czyli jak wygląda życie po drugiej stronie świata?, wstęp wolny
20.00 Pokaz filmu „Polowanie na króliki” /Rabbit-Proof Fence/, reż. Phillip Noyce, prod. Australia, 2002, 94’, bilet 5zł*

7 kwietnia (czwartek) 2016
18.00 Slajdowisko „Do Australii lądem?! Podróż za jeden uśmiech” Karolina Sypniewska-Wida, wstęp wolny
19.00 Poznaj wina australijskie – warsztaty sommelierskie, bilet 10zł, zapisy - ilość miejsc ograniczona!
19.00 Didgeridoo by MAGO – warsztaty gry, wstęp wolny
20.00 Pokaz Filmu „Królestwo zwierząt” /Animal Kingdom/, reż. David Michôd, prod. Australia, 2010, 112’, bilet 5zł*

8 kwietnia (piątek) 2016
18.00 Warsztaty „Should I stay or should I go 2 Australia?!” – organizacja i możliwości wyjazdowe na antypody, Paweł Wida, wstęp wolny
18.45 Ciekawostki Australijskie, wstęp wolny
19.30 Australijski poczęstunek: Lamingtony kokosowe, Pavlova, Anzac biscuits, zaprasza Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu
20.00 Pokaz filmu „Mary i Max” /Mary and Max/, reż. Adam Elliot, prod. Australia, 2009, 92’, bilet 5zł*

dodatkowo każdy dzień
16.30-18.00 Konsultacje indywidualne dot. wyjazdów do Australii
Zapisy - liczba miejsc ograniczona: nowytarg@albionhouse.com.pl

Wprowadzenia filmowe: Aleksandra Sadowicz
*bierzesz udział w loterii książek

Organizatorzy:
Urząd Miasta Nowy Targ
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu
Albion House – Nauka, Emigracja, Praca

Współpraca:
Wydawnictwo Bezdroża
Wydawnictwo BIS
Wydawnictwo Jaguar
Wydawnictwo Kultura Gniewu
Wydawnictwo Literackie
Wydawnictwo Świat Książki
Wydawnictwo Wielka Litera
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.