PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

„Spotkania z kulturą…” w MOK, czyli poznajemy Australię

6–8 kwietnia 2016 r.
Autor: MOK NT

„Spotkania z kulturą…” w MOK, czyli poznajemy AustralięJuż w dniach 6-8 kwietnia (środa – piątek) zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu na kolejną edycję „Spotkań z kulturą…”. Tym razem dzięki współdziałaniu z Albion House odbędą się VI Dni Australii, czyli cykl spotkań, warsztatów, slajdowisk, pokazów filmów, a także niespodzianek, których wspólnym mianownikiem będzie Australia.


Gościem specjalnym będzie pan Marek Niedźwiecki, którego nie trzeba przedstawiać - wspaniały radiowiec, dziennikarz, ale i wielki fan Australii. Spotkanie z panem Markiem i Jego Australią już 6 kwietnia (środa) o godz. 18.00. O podróży do Australii opowie Karolina Sypniewska-Wida podczas slajdowiska „Do Australii lądem?! Podróż za jeden uśmiech” w dniu 7 kwietnia (czwartek) o  godz. 18.00; o możliwościach wyjazdu na Antypody dowiemy się od Pawła Widy 8 kwietnia (piątek) także o godz.18.00; a studenci opowiedzą o kraju kangurów ze swojej perspektywy już 6 kwietnia (środa) o godz.19.30.

Będzie można poznać Australię także od innych nie mniej ciekawych stron. W dniu 7 kwietnia (czwartek) o 19.00 dwie inicjatywy – warsztaty sommelierskie, gdzie poznamy w praktyce wina australijskie (uwaga zapisy, ilość miejsc ograniczona – wejściówka 10zł), a także warsztaty gry na didgeridoo z Pawłem Pepe Podsiadło. Z kolei 8 kwietnia (piątek) o 19.30 australijski poczęstunek przygotowany przez nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu.

Nie zabraknie stałych punktów programu. Na pokazy filmowe („Polowanie na króliki”, „Królestwo zwierząt” i Mary i Max”) wraz z filmoznawczym wprowadzeniem Aleksandry Sadowicz zapraszamy każdego dnia o 20.00 (bilet tylko 5zł), a przed filmami rozdamy książki australijskich autorów, tudzież o Australii od naszych partnerów, którymi są: Wydawnictwo Bezdroża, Wydawnictwo BIS, Wydawnictwo Jaguar, Wydawnictwo Kultura Gniewu, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Świat Książki, Wydawnictwo Wielka Litera, Wydawnictwo Zysk i S-ka.

Dodatkowo w każdy dzień Dni w godz. 16.30-18.00 będzie możliwość indywidualnych konsultacji dla tych którzy chcieliby wyjechać do Australii.

Wkrótce szczegółowe informacje o poszczególnych punktach programu, ale już dziś zapraszamy, bądźcie z nami w kwietniu!

Szczegółowy program:  VI Dni Australii - spotkania z kulturą australijską

6 kwietnia (środa) 2016
18.00 Spotkanie z Markiem Niedźwieckim i promocja książki „Australijczyk”, wstęp wolny
19.30 Oczami studentów w Australii - czyli jak wygląda życie po drugiej stronie świata?, wstęp wolny
20.00 Pokaz filmu „Polowanie na króliki” /Rabbit-Proof Fence/, reż. Phillip Noyce, prod. Australia, 2002, 94’, bilet 5zł*

7 kwietnia (czwartek) 2016
18.00 Slajdowisko „Do Australii lądem?! Podróż za jeden uśmiech” Karolina Sypniewska-Wida, wstęp wolny
19.00 Poznaj wina australijskie – warsztaty sommelierskie, bilet 10zł, zapisy - ilość miejsc ograniczona!
19.00 Didgeridoo by MAGO – warsztaty gry, wstęp wolny
20.00 Pokaz Filmu „Królestwo zwierząt” /Animal Kingdom/, reż. David Michôd, prod. Australia, 2010, 112’, bilet 5zł*

8 kwietnia (piątek) 2016
18.00 Warsztaty „Should I stay or should I go 2 Australia?!” – organizacja i możliwości wyjazdowe na antypody, Paweł Wida, wstęp wolny
18.45 Ciekawostki Australijskie, wstęp wolny
19.30 Australijski poczęstunek: Lamingtony kokosowe, Pavlova, Anzac biscuits, zaprasza Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu
20.00 Pokaz filmu „Mary i Max” /Mary and Max/, reż. Adam Elliot, prod. Australia, 2009, 92’, bilet 5zł*

dodatkowo każdy dzień
16.30-18.00 Konsultacje indywidualne dot. wyjazdów do Australii
Zapisy - liczba miejsc ograniczona: nowytarg@albionhouse.com.pl

Wprowadzenia filmowe: Aleksandra Sadowicz
*bierzesz udział w loterii książek

Organizatorzy:
Urząd Miasta Nowy Targ
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu
Albion House – Nauka, Emigracja, Praca

Współpraca:
Wydawnictwo Bezdroża
Wydawnictwo BIS
Wydawnictwo Jaguar
Wydawnictwo Kultura Gniewu
Wydawnictwo Literackie
Wydawnictwo Świat Książki
Wydawnictwo Wielka Litera
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka IIISakiewka IIISakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 10 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 50 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    40 zł
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Spinka góralska VIISpinka góralska VIIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.