PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

„Jesienna Bajka w Tatrach“

Piątek, 28 października 2016 r.
Autor: MOK NT

„Jesienna Bajka w Tatrach“W dniu 28 października (piątek) o godz. 10.00 serdecznie zapraszamy na kolejną edycję „Jesiennej Bajki w Tatrach”, czyli występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych z Litwy oraz Polski: Zespoły Szkoły Sztuk m. Neringa (Litwa), Dziecięco-młodzieżowy Zespół Tańca Ludowego „Kauškutis“ m. Mažeikiai (Litwa), Studio Piosenki „Septyma” oraz Dziecięcy Zespół Góralski „Mali Śwarni”. Nie zabraknie zatem naszej góralszczyzny, pięknych wokali, ale też kultury i tradycji Małej Litwy (tańce, pieśni, instrumenty), ludowych tańców litewskich.


Wstęp wolny – zapisy. Zapraszamy Szkoły do zgłoszeń: tel. 18 266 21 32, sekretariat@mok.nowytarg.pl.

Dziecięco-młodzieżowy Zespół Tańca Ludowego „Kauškutis”

Kierownik Artystyczny Jolanta Tendienė

 Baletmistrz Ramunė Zelbienė.

Szkoła Choreografii miasta Mażiajkiaj (Litwa)

Dziecięco-młodzieżowy Zespół Tańca Ludowego „Kauškutis” liczy 28 lat. Obecnie zespół składa się z 200 uczniów i 11 uczestników szkół choreografii. Przez wszystkie lata zespół przedstawia  różnorodność litewskiego  tańca ludowego w  całym kraju, byli we wszystkich miastach Litwy. Zespół jest aktywnym uczestnikiem świąt swojego miasta, różnych republikańskich imprez kulturowych, wielokrotnym zwycięzcą konkursów tańca ludowego Litwy.

Zespół „Kauškutis” wybiera również zagraniczne trasy, wielokrotnie był laureatem i zwycięzcą różnych międzynarodowych konkursów i festiwali. A najwyższe nagrody - główną nagrodę festiwalu „Grand prix” wywalczył dwukrotnie: na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Tańca Ludowego w Serbii (2013) i na GRAND FESTIVAL we Włoszech (2015).

Główny cel zespołu - być nośnikiem narodowej kultury, propagować tradycje litewskiego ludowego tańca, poznawać historię, tradycje i kulturę innych narodów.

Szkoła Sztuk miasta Neringa (Litwa)

Kierownik Artystyczny, Choreograf i Dyrektor szkoły Rasa Norvilienė

Szkoła Sztuk miasta Neringa jest budżetową instytucją samorządu, która stale szuka nowych form ujawnienia talentów każdego dziecka.

Dziś w szkole młodzi ludzie uczą się w 120 twórczych dziedzinach. Na różnych oddziałach uczniowie studiują m. in.: choreografię, wokalistykę, sztukę teatralną, muzykę instrumentalną oraz sztukę artystyczną.

Zespół wykładowców szkoły jest aktywnym ambasadorem kultury swojego kraju oraz unikalnego przyrodniczego zakątka Litwy – Kurszskaja Kasa.

Uczniowie i instruktorzy szkoły biorą udział w różnych republikańskich konkursach, festiwalach i koncertach. W 2015 roku wzięli udział w 40 przedsięwzięciach - konkursach, festiwalach i wystawach, a w siedmiu z nich zostali zwycięzcami w kategoriach: choreografii, sztuki teatralnej oraz muzyki instrumentalnej (instrumenty: kankles i fortepian).

Podczas koncertu „Jesienna bajka w Tatrach” pokażą program „Słońce wędruje po niebie”. Różnymi formami - tańcami, ludową muzyką i piosenkami przedstawią historię, kulturę i tradycje Małej Litwy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Aniołek duży VAniołek duży VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.