PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Niedziela z niedźwiadkiem – piknik rodzinny w muzeum

Niedziela, 6 sierpnia 2017 r.
Autor: PTH NT

Niedziela z niedźwiadkiem – piknik rodzinny w muzeumNiedzielne popołudnie 6 sierpnia mieszkańcy Nowego Targu oraz turyści odwiedzjący nasze miasto winni zaplanować wolny czas na kilkugodzinne  spotkanie z niedźwiadkiem - królem karpackiej puszczy. Okazją ku temu będzie piknik edukacyjno-rodzinny organizowany wspólnie przez Muzeum  Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu i Babiogórski Park Narodowy.


Na nowotarskim rynku, przed ratuszem od godz. 14.00 do 19.00 na wszystkich zainteresowanych rodziców i ich dzieci czekać będzie szereg atrakcji: konkursy i quizy z nagrodami, zabawy edukacyjne, projekcie filmów dokumentalnych o tematyce przyrodniczej. Zaplanowano również spotkanie z fotografikiem i przyrodnikiem Danielem Urbaniakiem, znawcą oraz miłośnikiem puchaczy, sów i sóweczek, tudzież prezentację związaną tematycznie z ogłoszonym przez sejm RP roku 2017  -  Rokiem Babiej Góry.

Piknik edukacyjny kierowany jest do całych rodzin dzieci, młodzieży i dorosłych, dlatego może być ciekawą propozycją wspólnego i aktywnego spędzenia niedzielnego popołudnia, w trakcie którego po przez zabawę, będzie można nabyć nowych umiejętności i wiedzy. Najmłodsi uczestnicy pikniku otrzymają dodatkowo pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

 Organizowany w niedziele piknik jest jednym z wydarzeń towarzyszy wystawie czasowej pt. „Myśliwi i kłusownicy dwa oblicza człowieka”, którą w tym dniu, będzie można bezpłatnie obejrzeć w towarzystwie jej kuratora. Szczegółowy program zamieszczamy poniżej. Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy.

 
Program:

• 14.00 Oficjalne otwarcie pikniku  edukacyjno-rodzinnego

• 15.00 Kuratorskie zwiedzanie wystawy pt. „Myśliwi i kłusownicy – dwa oblicza człowieka”, Robert Kowalski (MP)

• 16.00 Wspólne czytanie wierszy o zwierzętach  Jana Brzechwy, Kinga Łapczyńska – Podraza (MBP)

• 17.00 Prezentacja multimedialna: „Rok 2017 – Rokiem Babiej Góry”, Tomasz Urbaniec (BPN)

• 18.00  Spotkanie z fotografem i przyrodnikiem Danielem Urbaniakiem pt. „Nocni łowcy Podhala, Spisza i Orawy”

• godz. 19.00 Zakończenie pikniku


Ponadto, na placu przed ratuszem:

• Stoisko edukacyjne Babiogórskiego Parku Narodowego:

- konkursy i quizy z nagrodami

- informacja turystyczna
• Stoisko edukacyjne Muzeum Podhalańskiego:

- pomaluj ze mną zwierzęta - kolorowanki

- gry i zabawy z podhalańskim rzemiosłem
• Czatownia fotografa i przyrodnika Daniela Urbaniaka

- sprzęt fotograficzny, ubrania maskujące
• Bezpłatne zwiedzanie wystawy historyczno-przyrodniczej (I piętro)

• Projekcje filmów dokumentalnych o tematyce przyrodniczej (parter)

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.