PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Wykłady historyczne w Muzeum Podhalańskim

29 września 2017 r., 6 października 2017 r., 13 października 2017 r.
Autor: PTH NT

Wykłady historyczne w Muzeum PodhalańskimMuzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego serdecznie zaprasza na cykl otwartych wykładów historycznych skierowanych do uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez znanych i cenionych historyków oraz badaczy dziejów najnowszych. Wykłady odbywać się będą na przełomie września i października w piątki w godzinach przedpołudniowych w Muzeum Podhalańskim im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu.


Cykl spotkań jest jednym z zadań realizowanych w ramach Programu edukacyjno – naukowego pod hasłem „Zaginiony Legion Piłsudskiego. Kwatera wojenna w Nowym Targu z lat 1914-1923”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Każdy z uczestników, który weźmie udział w całym cyklu otrzymaa okolicznościowe  zaświadczenia. Podczas wykładów, będzie możliwość obejrzenia wystawy historycznej pt. „Generał Józef Haller i jego podhalańscy żołnierze” a także odbyć spacer historyczny po Nowym Targu i miejscach związanych z I wojną światową. Udział w zaplanowanych wykładach jest bezpłatny. Cykl spotkań kończył się będzie testem historycznym a jego laureaci otrzymają cenne nagrody rzeczowe oraz publikacje.

Dodatkowych informacji udziela koordynator programu Robert Kowalski  tel. 502 418742
 
Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Polskie Towarzystwo Historyczne, Oddział w Nowym Targu serdecznie zapraszają na cykl otwartych spotkań historyczny w ramach
PROGRAMU EDUKACYJNO-NAUKOWEGO ZAGINIONY LEGION PIŁSUDSKIEGO KWATERA WOJENNA W NOWYM TARGU Z LAT 1914-1923
 
Terminy wykładów historycznych:
 
29 września 2017 r. (piątek) godz. 10.00-11.30
· dr Agnieszka Partridge (UJ, Kraków), Geneza powstania oraz architektura cmentarzy z okresu Wielkiej Wojny w Małopolsce i na Podkarpaciu;
· Kuratorskie zwiedzanie wystawy historycznej pt. Generał Józef Haller i jego podhalańscy żołnierze, Robert Kowalski (Muzeum Podhalańskie).
 
6 październik 2017 r. (piątek) godz. 10.00-11.30
· mgr Lesław  Dall (Muzeum Tatrzańskie), Legiony Polskie w walce o wolną i suwerenna;
· Projekcja filmu dokumentalnego „Błękitny Generał”, reż. Ewa Szakalicka (2003).
 
13 październik 2017 r. (piątek) godz. 10.00-12.00
· dr hab. Jerzy M. Roszkowski (AWF Kraków), Walka o grancie niepodległej ­ od zakończenia
I wojny światowej do porozumień krakowskich. (1918­1924);
Spacer historyczny po Nowym Targu i miejscach związanych z I wojną światową, Robert Kowalski (Muzeum Podhalańskie).
 
Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego,
Ratusz – Rynek 1 w Nowym Targu
 
Projekt dofinansowany ze środków
Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł
  • Korale folkowe IIKorale folkowe IIKorale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm.
    70 zł
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.