PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Zaproszenia

Małopolski Wyścig Górski 2023

1–4 czerwca 2023 r.
Autor: Mateusz Zamojski

Małopolski Wyścig Górski 2023Jeden z najtrudniejszych szosowych wyścigów w Europie Środkowo-Wschodniej odbędzie się od 1 do 4 czerwca. Organizatorzy zapewniają wysoki sportowy poziom rywalizacji, toczonej przez teamy ze wszystkich kontynentów. Nie braknie wymagających podjazdów, na czele ze spektakularnym podjazdem na Przehybę.


Kolarze już po raz 61. wyjadą na rozrzucone po Małopolsce trasy. Miastami etapowymi będą: Kraków, Koszyce, Myślenice, Wieliczka, Nowy Targ, Jabłonka i Stary Sącz. Czterodniowe ściganie rozpocznie się prologiem po wijących się podjazdach w leżącym na skraju Krakowa Lasku Wolskim. Będzie to dynamiczna przygrywka do klasycznego ścigania się przez kolejne trzy dni. Zarówno prolog, jak i finisze etapów pierwszego oraz trzeciego kończą się na szczytach. Warto już zwrócić uwagę na tę ostatnią wspinaczkę, wiodącą na mierzącą 1 173 m n.p.m. Przehybę. Zwyczajowo już, to na tych stromych kilometrach zadecydują się losy całego Wyścigu. W zeszłym roku i na Przehybie, i w klasyfikacji generalnej triumfował Jonas Rapp (Hrinkow Advarics Cycleang).

„Może tym razem zwycięstwo wywalczy kolarz z Polski? Już od trzech lat czekamy na sukces naszego rodaka, w zeszłym roku nikogo z naszych nie było nawet na podium” – mówi Marek Kosicki, dyrektor Małopolskiego Wyścigu Górskiego i prezes Małopolskiego Związku Kolarskiego. „Ale i teraz o pierwsze miejsce na podium łatwo nie będzie. Na liście startowej mamy 32 ekipy z 18 krajów i wszystkich kontynentów. Tak liczna reprezentacja kolarskich teamów to już zresztą tradycja naszego Wyścigu” – dodaje Marek Kosicki.

Podczas zmagań prowadzone będą cztery klasyfikacje: generalna, górska, sprinterska i orlików do 23 lat. Dodatkowo o punkty walczyć będą drużyny.

Organizowany od 1961 roku Małopolski Wyścig Górski jest drugim po Tour de Pologne polskim wyścigiem pod kątem prestiżu, trudności oraz rozpoznawalności. Zawody należą do klasyfikacji UCI. Wyścig może pochwalić się też wyróżnieniem, którego nie mają żadne inne sportowe zawody. To marka „made in Małopolska”, przyznawana szczególnie ciekawym wydarzeniom, podkreślająca ich miejsce pochodzenia, a także potwierdzająca ich renomę.

Partnerem głównym Małopolskiego Wyścigu Górskiego jest Województwo Małopolskie.

Kolarskie zmagania będzie można śledzić na stronie tourofmalopolska.eu

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.