PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Wrzesień 2014 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Wiadomości

Artykuł sponsorowany

Pielgrzymka z Podhala do Ziemi Świętej - ostatnie 4 wolne miejsca!

Piątek, 19 września 2014 r.
Autor: Elżbieta Chodurska

Pielgrzymka z Podhala do Ziemi Świętej - ostatnie 4 wolne miejsca!Pielgrzymka z Podhala do Ziemi Świętej w dniach 22-29 października 2014. Biuro Turystyczne "Infotour" wraz z Dominikanami z Wiktorówek organizują pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Odwiedzimy historyczną Galileę i Judeę z piękną Jerozolimą. Naszymi przewodnikami będą: Ojciec Dominikanin oraz Polak - mieszkaniec Ziemi Świętej. Wyjazd jest potwierdzony. Serdecznie zapraszamy! Informacje pod nr telefonu 18 20 64 264 lub 604 200 420.


PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ Śladami Jezusa, Maryi i Apostołów
22-29 października 2014

Dzień 1 (środa):  
Wyjazd z Zakopanego ok. godz. 9.00 do Budapesztu – odlot g. 16:40 do Tel Awiwu, spotkanie z przewodnikiem, przejazd do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 (czwartek):  BETLEJEM – EIN KAREM – YAD VASZEM
Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pana Jezusa - kościół powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie; Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Klasztor Karmelitanek - sanktuarium bł. Miriam. Pole Pasterzy – miejsce, gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem: kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 3 (piątek):  WADI QELT - KACAR EL JAHUD - G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA- KAFARNAUM
Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama). Wizyta nad Jordanem - odnowienie chrztu dla pielgrzymów w miejscu chrztu Pana Jezusa – Kacar El Jahud. Przejazd Doliną Jordanu nad Jezioro Galilejskie: Góra Błogosławieństw, Tabha - miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim (możliwość degustacji tzw. ryby św. Piotra, ok. 20 USD/os). Tyberiada - zwiedzanie miasta. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 4 (sobota): BANIAS - G. TABOR – KANA – NAZARET
Śniadanie. Przejazd pod Hermon do Cezarei Filipowej - Banias, zabytki rzymskie i bizantyjskie, wodospad Jordanu. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Następnie przejazd do Kany Galilejskiej, miejsca pierwszego cudu Jezusa (możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich). Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 5 (niedziela):  HAJFA – CEZAREA - TEL AVIV – EMAUS
Śniadanie. Hajfa - sanktuarium Stella Maris, Grota Eliasza, Góra Karmel, Ogrody Bahajskie. Cezarea – akwedukt z czasów rzymskich. Następnie Jafa - sanktuarium św. Piotra, stare miasto i port, wykopaliska archeologiczne, orientalny targ Piszpiszim, przejazd przez Tel Awiw. Emaus – gdzie Pan Jezus ukazał się po raz pierwszy swoim uczniom. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6 (poniedziałek):  JEROZOLIMA: G. OLIWNA – G. SYJON
Śniadanie. Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną - panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie Sanktuaria na Górze Oliwnej: Wniebowstąpienia, Pater Noster, groby proroków, Dominus Flevit, bazylika Agonii i Ogród Oliwny, Grób NMP i Grota Getsemani, dolina Cedronu. Dzielnica Ormiańska Starego Miasta. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (25 USD/os) – Dzielnica Ortodoksyjnych Żydów Mea Shearim, Menora i Kneset, panorama na Stare Miasto nocą, ceremonia zamknięcia Bazyliki Grobu Pańskiego, Ściana Płaczu nocą.

Dzień 7 (wtorek):  JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – MASADA - BETANIA
Śniadanie. Jerycho (najstarsze miasto świata) – spacer na Górę Kuszenia Jezusa oraz przystanek pod drzewem Sykomora, a następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m p.p.m.). Masada – ostatnia twierdza Zelotów (20 USD/os.). Przejazd do Betanii – kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8 (środa):  JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA
Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa - Via Dolorosa - do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Przejście przez Dzielnicę Żydowską: Cardo, Synagoga Hurva, Złota Menora – pod Ścianę Płaczu. Przejazd na lotnisko Ben Gurion, wylot godz.21:35 do Budapesztu i powrót autokarem do Zakopanego.

*Codzienna Msza św. i opieka duchowa na trasie pielgrzymki

CENA 2 990 zł obejmuje:
przelot samolotem: Budapeszt – Tel Awiw – Budapeszt, ubezpieczenie KL i NNW, przejazdy klimatyzowanym autobusem zgodnie z programem, usługa przewodnika i pilota, zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej 3* pokoje 2-3 osobowe z łazienkami, 2 posiłki dziennie, wjazd taksówką na Górę Tabor, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim.

Cena nie obejmuje:
dojazdu i powrotu z lotniska specjalnym autokarem – 180 zł, biletów  wstępu do zwiedzanych obiektów i obligatoryjnych napiwków:  100 USD płatne na miejscu, napojów do obiadokolacji.
dopłata do pokoju jednoosobowego:  190 USD/os.
Uwaga: kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

Zgłoszenia przyjmują:
Biuro Turystyczne „Infotour” Elżbieta Chodurska: 604 200 420
Dominikanie na Wiktorówkach: O. Emil: 664 050 183
UWAGA! Obowiązkowy paszport, którego ważność musi być minimum do 1 maja 2015 roku.

Zobacz w naszym sklepie:
  • 9 SIYŁ - „NOWYJ WIESNY PRZYSEŁ CAS” - album dwupłytowy9 SIYŁ - „NOWYJ WIESNY PRZYSEŁ CAS” - album dwupłytowy„NOWYJ WIESNY PRZYSEŁ CAS” to drugi album zespołu składający się również z dwóch płyt. Pierwsza płyta to tradycyjne melodie podhalańskie. Na drugiej płycie prezentujemy...
    32 zł
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.