PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Pieniążkowice

Kultura

Posiady w Pieniążkowicach

Środa, 8 września 2010 r.
Autor: Stanisław Bukowski - CKIP Czarny Dunajec

Posiady w PieniążkowicachW niedzielę 29 sierpnia na placu przy Szkole Podstawowej w Pieniążkowicach odbyły się "Posiady" w ramach "Polsko - słowackich Inspiracji Folklorystycznych Euroregion Tatry 2010".


Festyn rozpoczął się przy zachmurzonym niebie o godz. 15.00. występem zespołu regionalnego "Zeleźnica" z Pieniążkowic, po którym wspaniałymi zabawami i konkursami uświetnił posiady wodzirej Wojciech Zawiła przy pomocy Marka Szuby. Atrakcji było co nie miara. Wszyscy obecni znakomicie się bawili chętnie biorąc udział w przygotowanych konkursach.

Posiady zakończyły się wspólną zabawą taneczną, która trwała do białego rana.

Festyn zorganizowany został przez Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu, Centrum Kultury i Promocji Gminy w Czarnym Dunajcu, Radę Sołeckę Pieniążkowice, Oddział Związku Podhalan w Pieniążkowicach oraz OSP Pieniążkowice.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.