PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2012 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Poronin

Rozmaitości

Dzień Dziecka w Poroninie

Środa, 6 czerwca 2012 r.
Autor: GOK Poronin

Dzień Dziecka w PoroninieZ powodu deszczowej pogody najmłodsi spędzili ten dzień w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie. Dzień Dziecka rozpoczął się od przedstawienia „Powrót do domu, czyli opowieść o przyjaźni i poświęceniu” przygotowanego przez Jacka Biedronia i Paulinę Bacułę – Teatr Bajdurka z Rabki. Następnie dzieci brały udział w zabawie z Panią Agnieszką Szopińską i Panem Grzegorzem Jeleniem z Komendy Powiatowej Policji - na temat bezpieczeństwa na drodze i podwórku.


Dzieci uczestniczyły w scenkach rodzajowych przygotowanych przez policjantów. Wszystkie dzieci z wielką ochotą odpowiadały na zadawane pytania dotyczące bezpieczeństwa: Jak dzieci powinny zachowywać się na drodze? Jak prawidłowo przechodzić przez ulicę? Jak zachowywać się, gdy zaczepi nas nieznajomy? Co robić, gdy zaatakuje nas pies? …i wiele innych pytań, na które najmłodsi udzielali prawidłowych odpowiedzi. Po zaliczonym teście z bezpieczeństwa, gdy na chwilę ustał deszcz, dzieci wyszły do parku. Tam czekały samochody policyjne i wozy strażackie. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pokazali radiowóz wraz z sygnałami dźwiękowymi
i świetlnymi, co sprawiło dzieciom najwięcej radości. Nasze najmłodsze przedszkolaki w liczbie 25-ciu zmieściły się w policyjnym radiowozie. Kierowca Pan Grzegorz nie krył zdziwienia, była to największa liczba pasażerów tego auta. Na szczęście samochód zniósł ten ciężar. Natomiast strażacy z OSP Poronin pokazali najnowszy wóz bojowy wraz ze sprzętem. Dzieci mogły rozwinąć wąż do gaszenia pożarów, każdy przedszkolak mógł przymierzyć hełm strażacki i wejść do auta strażackiego. Oczywiście i tu nie obyło się bez pokazu sygnału dźwiękowego i świetlnego.

Na zakończenie w sali przedstawił się wszystkim dzieciom czworonożny policjant Max wraz ze swoim panem oraz przewodnikiem. Max wzbudził największe zainteresowanie wszystkich dzieci, jego przewodnik nie nadążał z udzielaniem odpowiedzi na zadawane pytania. Na zakończenie Pani Agnieszka i Pan Grzegorz rozdali wszystkim najmłodszym odblaskowe opaski z napisem „Jestem bezpieczny na drodze”.

Bardzo serdecznie dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji z Zakopanego – policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji, strażakom z jednostki OSP Poronin z komendantem Tadeuszem Ciszkiem na czele - za wspaniały pokaz i zainteresowanie naszych najmłodszych swoją pracą. Za słodkości i opaski odblaskowe dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zapraszamy za rok.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk Trebunia-Tutka...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.