PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Poronin

Zaproszenia

XII Dzień Misia, Miodu i Bartników

Niedziela, 18 sierpnia 2013 r.
Autor: Halina Świder

XII Dzień Misia, Miodu i BartnikówImpreza odbędzie się 18 sierpnia 2013 r. na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie w ramach Tatrzańskich Wici. Zadanie „Szanuj środowisko, pamiętaj o pszczołach – edukacja ekologiczna w Gminie Poronin” współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach zadań nie inwestycyjnych.


Jak co roku podczas Dnia Misia, Miodu i Bartników w Poroninie odbędzie się konkurs na Podhalańską Królową Miodu. Do udziału w konkursie zapraszamy panny w wieku 16 - 25 lat zamieszkałe na terenie powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego.

Kandydatki do tytułu Podhalańskiej Królowej Miodu muszą znać odpowiedzi na pytania z  wiedzy o pszczelarstwie i znajomości historii Gminy Poronin. Dziewczyny muszą wykazać się również w konkurencjach techniczno - manualnych. Ważne jest aby umiały rozpoznawać gatunki miodu po kolorze i smaku.  Decydujący głos ma jednak publiczność, która w plebiscycie głosuje na swoją faworytkę.

Program:

godz. 9:00 rozpoczęcie Targów Miodowych rozpoczęcie kiermaszu Twórców Ludowych

godz. 11:00 Msza Św. w Kościele Parafialnym w Poronini z udziałem przedstawicieli pszczelarzy

godz. 12:30 uroczyste otwarcie „XII Dnia Misia, Miodu i Bartników”

godz. 12:45 prezentacja kandydatek na Podhalańską Królową Miodu rozpoczęcie Konkursu na „Miód najsmaczniejszy”

godz. 13:00 występ zespołu „Małe Harnasie” z Suchego prelekcje
„Gdyby mnie zabrakło jak wyglądałby świat – znaczenie pszczoły dla środowiska przyrodniczego” cz. I koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Poronina

godz. 14:15 konkurs dla kandydatek „rozpalenie podkurzacza” występ
zespołu Estradowego „Etiuda” z Warszawy prelekcje „Gdyby mnie zabrakło jak wyglądałby świat – znaczenie pszczoły dla środowiska przyrodniczego”
cz. II konkurs plastyczny dla dzieci „Znaczenie pszczół dla środowiska”

godz. 15:30 występ zespołu „Małe Regle” z Poronina

godz. 16:00 konkurs dla kandydatek z wiedzy o pszczelarstwie i Gminie Poronin występ zespołu „Sonata” z Konstancina Jeziorny prelekcje „Gdyby mnie zabrakło jak wyglądałby świat – znaczenie pszczoły dla środowiska przyrodniczego” cz. III

godz. 17:30 konkurs dla kandydatek z rozpoznawania gatunków miodu występ
zespołu „Czardasz” z Krempach prelekcje „Gdyby mnie zabrakło jak wyglądałby świat – znaczenie  pszczoły dla środowiska przyrodniczego” cz. IV

godz. 18:30 koronacja Podhalańskiej Królowej Miodu wręczenie nagród w konkursie „Miód najsmaczniejszy”

godz. 19:00 koncert zespołu ROYAL BAND

godz. 21:00 festyn na wolnym powietrzu – DJ  Janek

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:

• kiermasz Twórców Ludowych

• kiermasz Miodu i produktów pszczelich

Punkt Krwiodawstwa pod opieką kierownik Marii Lambrecht

Zobacz w naszym sklepie:
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
    30 zł
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.