PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Poronin

Zaproszenia

Konkurs na najpiękniejszy warkocz

Piątek, 22 lipca 2022 r.
Autor: Maciej Stasiński

Konkurs na najpiękniejszy warkoczKonkurs jest stałym punktem programu Poroniańskiego Lata i w tym roku będzie to już 20. edycja. Jurorzy ocenią długość warkocza, estetykę i pomysłowość upięcia, ogólną prezentację i wdzięk na scenie. Dodatkowe punkty można zyskać za tradycyjny strój ludowy. Konkurs na Najpiękniejszy Warkocz Poroniańskiego Lata odbędzie się w piątek 22 lipca, na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie, obok „Wańkówki”. Prezentacja kandydatek rozpocznie się o godzinie 15.20. Zapisy w tym samym dniu - w biurze konkursu.


Zgodnie z regulaminem, warkocz musi być upleciony z własnych włosów - za doczepione grozi dyskwalifikacja. Dopuszczone są grzywki, pasemka oraz farbowane włosy. W konkursie nie będą oceniane warkocze z dreadami. Wymagany jest też odświętny strój. Co ważne, warkocz nie może być upleciony przez zakład fryzjerski. W konkursie nie może startować zwyciężczyni z roku poprzedniego. 

- Konkurs jest nieodłącznym elementem Poroniańskiego Lata. Zainteresowanie jest duże i zapisują się do niego panie nie tylko z naszego regionu, ale i z całej Polski. Konkurs na najpiękniejszy warkocz nawiązuje do postaci św. Marii Magdaleny - wyjaśnia Anna Malacina-Karpiel, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie. 

Organizatorami wydarzenia są: Urząd Gminy Poronin, Gminny Ośrodek Kultury, Oddział Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddział Karpacko-Małopolski z siedzibą w Poroninie oraz Związek Podhalan Oddział Poronin. 

Celem wydarzenia jest promocja tradycyjnego uczesania góralskiego. W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem tel. 722 277 207.

Zapraszamy!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm. Zapięcie...
    65 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.