PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2014 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Poznań

Kultura

Jazgot w Poznaniu

Sobota, 12 kwietnia 2014 r.
Autor: Maria Stasińska

Jazgot w PoznaniuW piątkowy wieczór w poznańskiej kawiarni muzycznej „Pod Pretekstem”, przybyli goście mogli udać się w muzyczną podróż po Podhalu i Bałkanach dzięki zakopiańskiemu zespołowi Jazgot, który gościnnie zagrał w ramach Festiwalu Muzyki Kameralnej Q’arto Mondi. Kwartet w składzie: Jan Trebunia–Tutka (altówka, wokal), Andrzej Polak (skrzypce, wokal), Andrzej Jarząbek (skrzypce, wokal) oraz Robert Czech (kontrabas), zaprezentowali ludowe utwory w ciekawej aranżacji m.in. z Węgier, Rumunii, Słowacji, Macedonii. Jako zespół rodem z Podhala, nie zapomnieli i o muzyce góralskiej, którą rozpoczęli występ.


Licznie przybyła publika z wielkim entuzjazmem przywitała zakopiańskich muzykantów, a dowodem tego były głośne oklaski i powtarzające się bisy. Na Dziedzińcu Różanym poznańskiego Centrum Kultury "Zamek", na którym znajduje się kawiarnia, dźwięki muzyki ucichły dopiero po północy, co ostatecznie potwierdziło, iż koncert był udany.

W czasie festiwalu codziennie występują kwartety smyczkowe z Polski, a także z zagranicy, wykonujące muzykę takich kompozytorów, jak W. A. Mozart, K. Szymanowski, J. Haydn, D. Szostakowicz oraz wielu innych. Dla zainteresowanych poniżej umieszczamy link, gdzie „na żywo” do niedzieli (13.04.2014) można oglądnąć  internetowe transmisje telewizyjne z koncertów.  Początek bezpośredniego przekazu o godzinie 19:00. Serdecznie zapraszamy.

http://qartomondi.com/site/pl/pz/qatro_ca289yhe82/pl/streaming.html

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.