PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Grudzień 2009 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Raba Wyżna

Wiadomości

Wigilia na 700 osób

Wtorek, 22 grudnia 2009 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Wigilia na 700 osóbChociaż wiadomo było, że tym razem kardynał Stanisław Dziwisz do swej rodzinnej Raby Wyżnej nie przybędzie, na spotkanie przedwigilijne zorganizowane tam w największej sali – hali sportowej przy Gimnazjum im. Jana Pawła II zjechało się w minioną sobotę wyjątkowo wielu mieszkańców gminy. - Przygotowaliśmy posiłki dla 700 osób – powiedziała nam dyrektor MOK Elżbieta Smółka. – I niemal wszystkie miejsca przy stołach są zajęte.


Nie zawiódł poseł Edward Siarka, który pojawia się zazwyczaj na wszystkich imprezach gminnych. Licznie stawili się miejscowi działacze samorządów: starosta nowotarski Krzysztof Faber, radna sejmiku małopolskiego Barbara Dziwisz, sekretarz powiatu Marek Wierzba i grupa radnych powiatowych, wójt gminy Andrzej Dziwisz ze swą zastępczynią Małgorzatą Gromalą, radni gminni na czele z przewodniczącym Marianem Wojdyłą. Ławą stawili się wszyscy proboszczowie parafii obejmujących osiem rabiańskich wiosek. Przybyli też wszyscy sołtysi i dyrektorzy placówek oświatowych.

Zgodnie z tradycją, że co roku program artystyczny układa i zapewnia inna wioska, tym razem padło na Orawę. Na terenie gminy leżą orawskie Podsarnie i Harkabuz. I to dyrektorzy tamtejszych szkół oraz nauczyciele i miejscowy zespół „Iskierki” przygotowały spektakl jasełkowy. Później z repertuarem kolęd wystąpiła orkiestra dęta z OSP ze Skawy, a na koniec Mali Sieniawianie z towarzystwem muzyki zakopiańsko-poroniańskiej.

Wójt Andrzej Dziwisz odczytał życzenia nadesłane przez kardynała, który zaapelował: „Otwórzcie serca na godne przyjęcie Chrystusa Zbawiciela”. Sam zaś życzył swoim wyborcom „radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w każdym dniu nowego 2010 roku”.

Fragment Ewangelii wg. św. Łukasza i krótkie okolicznościowe kazanie wygłosił i opłatki poświęcił rabczański dziekan i rabiański proboszcz, ks. prałat Antoni Zuziak. Łamanie się opłatkiem i składanie wzajemnych życzeń zajęło ponad pół godziny. A potem była wieczerza – barszcz czerwony z krokietem, kapusta z grochem, ryba smażona z ziemniakami i surówkami, ciasto, kawa i herbata oraz kompot z suszonych owoców. Każdy z uczestników spotkania otrzymał symboliczną paczkę pod choinkę z dopiętą odręcznie wykonaną przez dzieci kartkę z życzeniami osobiście podpisanymi przez wójta.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    100 zł
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.