PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Raba Wyżna

Wiadomości

Poświęcono budynek Urzędu Gminy

Czwartek, 22 kwietnia 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Poświęcono budynek Urzędu GminyJE Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz dokonał poświęcenia budynku Urzędu Gminy i nowej siedziby Banku Spółdzielczego, któremu towarzyszyła wystawa fotograficzna z planu filmu „Świadectwo”. W uroczystości udział wzięli liczni goście: poseł Parlamentu Europejskiego Bogusław Sonik, poseł na Sejm RP Edward Siarka, radna wojewódzka Barbara Dziwisz, Starosta Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Faber, wójtowie i burmistrzowie okolicznych miast i gmin, a także radni gminni, wykonawca prowadzący remont budynku Rafał Konieczny, dyrektorzy placówek oświatowych, księża proboszczowie oraz pracownicy urzędu i jednostek.


W progach nowego budynku gości witała zastępca Wójta Pani Małgorzata Gromala wraz z przewodniczącym Rady Gminy Panem Marianem Wojdyłą. Ks. Kardynał poświęcił wszystkie biura i z każdym z pracowników poruszył ważne sprawy związane z wykonywanymi przez nich zadaniami. W dowód wdzięczności za poświęcenie budynku Wójt na ręce Ks. Kardynała przekazał Herb Gminy.
Inicjatorem wystawy, która zawiera zdjęcia wykonane przez Judytę Papp na planie filmu „Świadectwo”, jest Rafał Sonik. Wystawa przekazana zostanie do gimnazjum im. Jana Pawła II w Rabie Wyżnej, jako stała ekspozycja. W słowach skierowanych do zgromadzonych gości Jego Eminencja wyraził wdzięczność za zaproszenie do Raby Wyżnej, która z każdym rokiem pięknieje. W każdej miejscowości widać duże zmiany, nowe drogi i chodniki, centra miejscowości, które sprawiają, że mieszkańcom żyje się lepiej. „Pragnę wyrazić głębokie uznanie dla wszelkich wysiłków podejmowanych przez Samorząd Gminy Raba Wyżna a zmierzających do tego, by pomóc ludziom w rozwiązywaniu ich problemów osobistych związanych z życiem rodzinnym, pracą zawodową, troską o zdrowie, wychowanie i wykształcenie młodych pokoleń”.

Tekst: Gabriela Stachura

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1" Obwód - 18 cm. Matriały: Jadeit, Lapis lazuli, Turkus, Aragonit, Koral, Szkło. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.