PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Raba Wyżna

Wiadomości

Jubileusz XX-lecia samorządu

Czwartek, 27 maja 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Jubileusz XX-lecia samorząduObchody jubileuszu XX-to lecia samorządu terytorialnego w Rabie Wyżnej zorganizowane zostały wspólnie z Gminą Spytkowice. Uroczystości rozpoczęła Msza święta w Kościele w Rabie Wyżnej, którą wspólnie odprawili: ks. prof. Jan Kracik, ks. Antoni Zuziak oraz księża proboszczowie z parafii leżących na terenie gmin.


Na zaproszenie Wójtów obu gmin do Raby Wyżnej przybyli: Wicewojewoda małopolski Stanisław Sorys, Starosta nowotarski Krzysztof Faber, prof.Stanisław Hodorowicz - rektor PPWSZ w Nowym Targu oraz posłowie Anna Paluch, Władysław Skalski i Edward Siarka. Obok Wójtów obecnej kadencji - Andrzeja Dziwisza i Franciszka Sidełko zasiedli ich poprzednicy - wspomniany już Edward Siarka, Marek Wierzba i Ryszard Papanek. Bardzo ciepło wspominano zmarłego byłego Wójta Śp. Stanisława Kaleciaka. Spotkanie w Domu Strażaka rozpoczął Wójt Andrzej Dziwisz słowami "Dwadzieścia lat funkcjonowania odrodzonego samorządu pokazuje jak wiele można zmienić i zbudować dla małej Ojczyzny. To ogromna satysfakcja dla nas, że możemy uczestniczyć w jubileuszu polskich samorządów, które satły się czynnikiem postępu ekonomicznegoi społecznego naszego kraju a jednocześnie filarem sukcesu polskiej demokracji". Głos zabrał również Wicewojewoda małopolski Stanisław Sorys, który wręczając medale od prezydenta, pogratulował obu samorządom sukcesów i życzył dalszych. Wspólna uroczysta sesja rad Gmin Raba Wyżna i Spytkowice, poprowadzona została przez przewodniczących: Zbigniewa Zygmunta ze Spytkowic i Mariana Wojdyłę z Raby Wyżnej. W tej części wystąpili: Poseł Władysław Skalski oraz prof. Hodorowicz.

           Medale pamiątkowe za zasługi dla Gminy Raba Wyżna oraz podziękowania za współpracę na rzecz rozwoju miejscowości wręczyli przewodniczący Rady Gminy Marian Wojdyła wraz z Sekretarzem Urzędu Gminy Rabertem Miglem.

           Na koniec na scenie zaprezentował się zespół góralski Krzesani ze Spytkowic, a także Kabaret Truteń ze Skawy.

Tekst: Gabriela Stachura

 

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.