PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Zaproszenia

XIII Mistrzostwa Polski W Dojeniu Sztucznej Krowy

Sobota, 20 lipca 2013 r.
Autor: AKS

XIII Mistrzostwa Polski W Dojeniu Sztucznej KrowyNadchodzi dzień prawdy! Czy Ktoś pokona mistrza? Czy padnie nowy rekord Polski? Przyjedź w sobotę 20 lipca do Rabkolandu, do Rabki-Zdroju i, jeśli się nie boisz, stań w szranki z rekordzistą i mistrzem Polski! Już 20 lipca na Placu Rekordów w Rodzinnym Parku Rozrywki Rabkoland w Rabce-Zdroju odbędą się XIII Mistrzostwa Polski W Dojeniu Sztucznej Krowy.


Jak co roku imprezę organizuje Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych wraz z Zakładem Produkcji Mleczarskiej z Nowego Targu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Radomsko, producentem mleka „Hej 3,8%” oraz Parkiem Rozrywki i Edukacji Rabkoland.

Rekord wynosi 3350 ml i należy do Konrada Urbańczyk z Rabki-Zdroju

 A teraz trochę informacji o naszej krówce:

- Sztuczna krowa łaciata o imieniu „Robcula” jeździ niemal po całej Polsce na różnego  rodzaju festyny,  pikniki czy   imprezy  firmowe.

- Występowała w telewizji, na scenach, mówiono o niej w radio oraz pisano w tytułach ogólnopolskich, regionalnych   oraz na stronach internetowych.

- Pojemność zbiornika w sztucznej krowie to 15 litrów mleka.

Podczas XIII  mistrzostw dojone będzie, jak co roku, mleko Hej 3,8% uznawane przez dzieci na Podhalu za najsmaczniejsze.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwać będzie Krowi Doktor,  przedstawiciele Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych przy współudziale sędziów cyckowych.

Nagrody:

I miejsce          - Tytuł mistrza Polski 2013, 300 zł, puchar, dyplom, gwarantowany wpis do księgi Polskie Rekordy i Osobliwości, nagroda  rzeczowa

II miejsce         - Tytuł I wicemistrza Polski, 200 zł, puchar, dyplom, gwarantowany wpis do księgi Polskie Rekordy i Osobliwości, nagroda rzeczowa

III miejsce        - Tytuł  II wicemistrza Polski, 100 zł, puchar, dyplom, gwarantowany wpis do księgi Polskie Rekordy i Osobliwości, nagroda rzeczowa

I-X miejsca      -  XII księgę  Rabkolandu - Polskie Rekordy i Osobliwości.

Wszyscy zawodnicy otrzymają dyplom dojarza z zaznaczeniem ilości wydojonego mleka.

Przebieg imprezy:

- Mistrzostwa odbędą się w dniu 20 lipca 2013r. (sobota) w godzinach od 14.00-16.00,

- Zapisy w tym dniu od godz. 12.00 do 14.00 w wyznaczonym miejscu na terenie parku.

- Uczestnikiem może być osoba, która ukończyła 14 rok życia.

- Maksymalna liczba uczestników to 50 osób.

- Zawodnikom zostaną przydzielone numery startowe.

- Uczestnik przed dojeniem myje ręce na specjalnie do tego przygotowanym stanowisku oznaczonym  „myj ręce przed dojeniem”, następnie zasiada na zydlu, specjalnej ryczce dojarza, i na sygnał prowadzącego zaczyna doić. 

- Dojenie trwa 1 minutę. Czas pokazuje duży zegar.

- Na sygnał stop zawodnik przerywa dojenie.

- Krowi doktor z wiaderka przelewa mleko do menzurki i odczytuje wynik.

- Mleko wraca do pojemnika w sztucznej krowie.

- Mistrzem zostaje osoba, która wydoi największą ilość mleka.

- Dozwolone jest dojenie dowolną techniką z wszystkich czterech wymion na  siedząco, klęcząco lub  w pozycji kucznej.

- Niewłaściwe zachowanie się dojarza np. szarpanie wymionami, wstrząsanie krową itp. powoduje  natychmiastowe przerwanie uczestnictwa.

- Około godziny 16.15 nastąpi uroczyste wręczenie nagród.

Mleka nie zabraknie. Ciebie też nie może!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Korale folkowe IIIKorale folkowe IIIKorale folkowe wykonane z białego tybetu i zielonej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 100 cm.
    70 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.