PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Kultura

Radosne śpiewy przeciw niepogodzie

Środa, 2 czerwca 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Radosne śpiewy przeciw niepogodzieOd prezentacji widowiska regionalnego „Wesele góralskie” w wykonaniu dzieci z Chabówki rozpoczął się XIX Festiwal Piosenki Przedszkolnej w Rabce-Zdroju zorganizowany z okazji Dnia Dziecka. Miał się odbyć, jak zwykle, w amfiteatrze, niestety deszcz wymusił przenosiny do sali gimnastycznej przy ul. Podhalańskiej. O spektaklu chabówczańskich przedszkolaków już pisaliśmy przy okazji relacji z ich występów w Krakowie. Teraz chcielibyśmy dodać nasz podziw dla opanowania dużego materiału słowno-muzycznego wypełniającego ok. pół godziny. Wszystko było jak na prawdziwym weselu, kolejność obrzędów zachowana, dużo dziecięcego wdzięku i znakomita muzyka w wykonaniu… starszaków: Marka Traczyka, jego syna Filipa, Eugeniusza Traczyka oraz Piotra Kowalcze.


Do udziału w festiwalu przystąpiło aż dziesięć przedszkoli i klas zerowych w szkołach podstawowych z terenu gminy. Po chabówczanach zaprezentowały się Ekoludki i Motyle z przedszkola nr 1, a dalej reprezentantki przedszkola nr 2, przedszkola niepublicznego „Wołynianka”, ochronki Sióstr Służebniczek NMP, przedszkola Sióstr Miłosierdzia Bożego z willi „Loretto”, niepublicznego przedszkola językowego „Happy Teddy” i klas zerowych ze szkół podstawowych nr 4, nr 2 i zespołu szkół w Ponicach. Na koniec zaś w charakterze gości specjalnych wystąpiły „Perełki” i „Szafirki” ze szkółki baletowej Galyny Koval i Agata Lelek.

Festiwal prowadziła niezrównana dyrektor przedszkola w Chabówce p. Magdalena Drzyzga, dając z siebie wszystko, by zapanować nad żywiołem ok. 150 dzieci. W otwarciu festiwalu wziął udział zastępca burmistrza Rabki-Zdroju Robert Wójciak obdarowując dzieciaki słodyczami. Dyplomy po zakończeniu wręczała natomiast Joanna Lelek, dyrektor MOK. Nad dźwiękiem czuwał Stanisław Mysza. Na widowni zaś oprócz pań przedszkolanek zasiadło wielu rodziców, babć, dziadków i cioć.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Spinka góralska VIISpinka góralska VIIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny im...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.