PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Kultura

Zawitał do nas Antoni Czechow

Sobota, 5 czerwca 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Zawitał do nas Antoni CzechowJuż rok temu pisaliśmy, że Rabka amatorskimi teatrami stoi. Ostatnio ujawnił się kolejny – w II Liceum Ogólnokształcącym im. prof. J. Tischnera. Grupa teatralna powstała tam kilka miesięcy temu, a założyła ją polonistka Anna Tokarczyk – Wróbel.


- Zgłosiło się tylko pięć osób, w tym jeden chłopak – powiedziała nam pani reżyser. - Miałam sporo kłopotów, aby znaleźć krótką sztukę dla tej ilości aktorów. Aż trafiłam na „Jubileusz” słynnego rosyjskiego dramaturga Antona Czechowa. To półgodzinna komedia, jednoaktówka opowiadająca o przygotowaniach do obchodów 15 rocznicy w prowincjonalnym banku, satyra na mieszczańskie społeczeństwo, dająca jednak duże możliwości zabłyśnięcia aktorom – dodała.

Jak się to pani Ani udało? Zamiast recenzji powiemy tylko to, że publiczność była zachwycona, długo biła brawa i jakby czekała na więcej. Po spektaklu podszedł do pani profesor jeden z uczniów i zapytał: - Czy w przyszłym roku też będzie pani prowadzić grupę teatralną? Bo jeśli tak, to ja się zapisuję. Czy na początek trzeba więcej?

Spektakl odbył się na scenie Teatru Lalek „Rabcio”, a wystąpili w niej licealiści: Alina Lach (męska rola Chitrina – bankowego urzędnika), Karol Matysik (prezes banku Szypuczin), Angelika Pierzga (Tatiana – żona Szypuczina), Ilona Narczyńska (petentka Mierczutkina), Joanna Żegleń (delegat I) i Konrad Olszowski (delegat II). Światło – Bogusław Handzel, dźwięk Gabriel Gacek, obaj pracownicy TL „Rabcio”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletka z fasetowanym pirytem, z perełkami rzecznymi, oraz z oliwek hematytowych. Obw. 20,5 cm.
    50 zł
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.