PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Kultura

The Beatles Revival na dobry sezon

Wtorek, 29 czerwca 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

The Beatles Revival na dobry sezonLetni sezon w naszym kurorcie rozpoczął się już na dobre. Widać to po tłumach w parku zdrojowym i na szlakach w góry. Wydarzeniem kulturalnym na inaugurację lata był niedzielny koncert zespołu The Beatles Revival. Amfiteatr zapełnił się publicznością niemal do ostatniego miejsca. Grupa naśladująca legendarny zespół brytyjski i pod względem repertuaru, sposobu ubierania się i zachowania na estradzie pochodzi z czeskiej Pragi i jest już w Polsce trochę znana. Występowała w ubiegłym roku w telewizyjnym programie „Mam talent” i dotarła do półfinału. Teraz objeżdża nasz kraj.


Tworzą ją czterej muzycy: Ludek Maulis (jako John Lenon), Zbynek Maulis (Paul McCartney), Peter Lux (George Harrisson) i Jiri Tomisin (Ringo Star), W Rabce dali koncert trwający 70 minut, do tego na finał „Żółtą łódź podwodną” i dwa kawałki na bis. Wykonywali głównie utwory z pierwszych lat istnienia The Beatles: z okresu hamburskiego i liverpoolskiego, te najbardziej melodyjne i żywiołowe. A potem jeszcze przez 20 minut rozdawali autografy. Publiczności chłopcy z Pragi bardzo się podobali. Ale kto nie lubi Beatlesów, nawet jeśli to są prawie Beatlesi.

Zespół przyjechał na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury. Obsługą akustyczną zapewnili David Marik i Stanisław Mysza.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.