PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Kultura

Wybory w Związku Podhalan

Wtorek, 29 marca 2011 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Wybory w Związku PodhalanCzłonkowie Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan w Rabce-Zdroju spotkali się w niedzielne popołudnie na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym, aby podsumować minione trzy lata i wybrać nowe władze na kolejną, trzyletnią kadencję. Rozpoczęli od mszy świętej, którą w intencji związku odprawił w kościele p.w. św. Marii Magdaleny ks. proboszcz Paweł Duźniak. Ks. Duźniak nieprzypadkowo przewodniczył nabożeństwu – członkowie oddziału powołali go tego dnia na swojego kapelana. Mają ich teraz dwóch – ks. Duźniaka i ks. Pawła Skowrona z Chabówki. Po mszy górale zebrali się w swojej siedzibie przy ul. Podhalańskiej na walnym. Wzięło w nim udział 64 członków związku. Dotychczasowa prezes oddziału Teresa Wójciak podziękowała wszystkim członkom, a w szczególności zarządowi za trzyletnią współpracę i pracę na rzecz organizacji. Swoim najbliższym współpracownikom wręczyła dyplomy. Prezes podkreśliła, że w trakcie ostatnich trzech lat udało się nawiązać dobrą współpracę z organizacjami i instytucjami z terenu miasta i gminy. Dziękowała burmistrz Ewie Przybyło za wspieranie związku, stałym sponsorom, którzy zgodzili się regularnie współfinansować działalność związku.


Przypomniała, że Gorczański Oddział Związku Podhalan podjął się organizacji wielu imprez regionalnych, niezawodnie uczestniczy w uroczystościach państwowych religijnych, organizuje posiady, festyny i wspiera działalność swoich zespołów. Po zdaniu sprawozdania z działalności zarządu za ostatnią kadencję, prezes Wójciak otrzymała od zebranych brawa na stojąco. Zebrani podkreślali, że jest jedną z nielicznych osób, które bezinteresownie, z pełnym oddaniem angażują się działalność społeczną. Potwierdzeniem tego było udzielenie jej i zarządowi absolutorium oraz ponowny wybór jej na prezesa oddziału. Była jedynym kandydatem, którego zgłoszono z sali i w tajnym głosowaniu, na 63 ważnie oddane głosy jej kandydaturę poparło 60 członków, tylko dwóch było przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu. Zbigniew Kopytek, gratując dokonań i zaangażowania wręczył prezes Wójciak archiwalne dokumenty w tym dokument z 1960 roku informujący o reaktywacji oddziału Związku Podhalan w Rabce.Podczas walnego wybrano też nowy zarząd, jeszcze bez podziału na funkcje. W zdecydowanej większości zasiedli w nim dotychczasowi działacze: Wojciech Kusiak, Wiktor Zachwieja, Kazimierz Zapała, Stanisław Wójciak, Jan Szczęśniak, Józef Kielusiak i Renata Wojdyła. Nową twarzą w zarządzie jest natomiast Mateusz Kapłon. Wybrano również członków komisji rewizyjnej i delegatów na zjazd. Podczas obrad uczczono minutą ciszy członków związku, którzy zmarli w trakcie minionej kadencji. Spotkanie zakończyły posiady i dyskusja.
Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.