PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Kultura

Rabczańska Scena Muzyczna - Koncert Finałowy

Poniedziałek, 8 października 2012 r.
Autor: Katarzyna Ceklarz

fot. Jan CieplińskiPodczas uroczystej gali w sobotni wieczór zakończył się w Rabce projekt pt. „Rabczańska Scena Muzyczna – Made in Rabka II”, organizowany przez Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec. Jak na prawdziwą galę przystało było podsumowanie i przypomnienie wszystkich muzyków biorących udział w projekcie, były nagrody i był wyśmienity koncert. Główna nagroda, tytuł „Przebój Rabki 2012”, czek na tysiąc złotych oraz statuetka i możliwość zagrania przed gwiazdą, jury przyznało Willemu Black.


Pod tym artystycznym pseudonimem kryje się Przemek Świerczek z Rabki, muzyk wykonujący blues, country i folk, grający na gitarze i harmonijce ustnej. Komisja konkursowa przyznając mu główną nagrodę stwierdziła, że Willy „świadomie podtrzymuje tradycje pieśniarza, łączy naturalność sceniczną z dystansem do siebie samego oraz z umiejętnością stworzenia dobrej atmosfery”.  Nagroda internautów (przynana na podstawie sondy internetowej) trafiła do rąk siedemnastolatków z zespołu Vinum Sabbathi, a nagrodę specjalną ufundowaną i przyznaną  przez Fundację Rozwoju Regionu Rabka otrzymały dwie siostry bliźniaczki Aleksandra i Alicja Luberda.

Po rozdaniu nagród zwycięzca zaprezentował się z krótkim recitalem, po którym na scenie pojawiło się „Morion Trio” światowej sławy trio akordeonistów. Muzycy porwali widownię otrzymując czterokrotne owacje na stojąco od słuchaczy tłumnie wypełniającej ciasną salę teatru „Rabcio”. Był to koncert jakiego dawno w Rabce nie słyszano.

Rabczańska Scena Muzyczna to projekt mający za zadanie łączyć środowisko muzyczne w Rabce i okolicach, odkryć nieznane wcześniej talenty i pomóc młodym ludziom w promocji własnej twórczości. Więcej na temat projektu oraz poszczególnych muzyków na www.kulturowygosciniec.region-rabka.pl.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.