PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Kultura

Spotkanie mikołajowo-świąteczne

Wtorek, 4 grudnia 2012 r.
Autor: Elżbieta Gryz

fot. Jan CieplińskiJak co roku od lat w pierwszą niedzielę grudnia w restauracji Siwy Dym odbyło się uroczyste spotkanie osób niepełnosprawnych i ich rodzin ze świętym mikołajem i zaprzyjaźnionymi gośćmi.


Zarząd koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Rabce-Zdroju przygotował 60 paczek dla swoich podopiecznych i dodatkowych osób. Wielu rodziców i przyjaciół Stowarzyszenia włączyło się w przygotowanie tej uroczystości. W klimat świątecznego nastroju wprowadził zespół regionalny Majeranki. Przewodnicząca Koła PSOUU w Rabce-Zdroju Jadwiga Handzel przybliżyła sprawy dotyczące  aktualnej działalności Stowarzyszenia i poprosiła o wsparcie przy pozyskiwaniu funduszy na remont budynku przy ulicy Podhalańskiej. Wiele ciepłych słów  uczestnicy spotkania usłyszeli od przybyłych gości: vice burmistrza Rabki-Zdroju Roberta Wójciaka, Księdza Prałata Józefa Kapci, proboszcza parafii św. Teresy księdza Dariusza Paculi. Pozdrowienia i słodki upominek przesłał radny powiatowy Marek Szarawarki. Marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa na ręce przewodniczącej koła dla wszystkich przekazał życzenia.

Po uroczystych słowach, księża poprowadzili modlitwę, po czym wszyscy podzielili się opłatkiem. Moc życzeń rosła w siłę, pokonując trudności, trudne myśli czy bezradność. Bycie razem od 14 lat, spełnione marzenia, a przede wszystkim zdrowie i ambitne plany Stowarzyszenia stały się najważniejszym tematem tego spotkania. Czas na przyjście mikołaja jest zawsze właściwy i tym razem przyszedł zapowiedziany, ze swoimi pomocnikami. Pamiętając każdego z nas wzywał po prezenty lub dobre słowa. Każdy chciał mieć z nim zdjęcie. Siedział długo śpiewając z nami kolędy i uczestnicząc w zabawach z nagrodami. Rodzice mieli chwilę dla siebie na rozmowę, kawę, ciasto i pomysł na zaangażowanie się w realizację planów na przyszły rok. A plany są BARDZO AMBITNE!!

Nasze kochane, pracowite ANIOŁKI-wolontariusze, którzy jak co roku przygotowują sprawy od kuchni: kroją ciasta, robią i podają herbatę, kawę, a na koniec sprzątają są WIELKIE I WSPANIAŁE.

BARDZO IM ZA TO DZIĘKUJEMY!!!

Wyrazy wdzięczności kierujemy do  licznych sponsorów tego spotkania, którzy wsparli nas finansowo. Z nich zawsze są wspaniałe aniołki. DZIĘKUJEMY!!!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł
  • Korale folkowe IIKorale folkowe IIKorale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.