PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2012 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Rabka-Zdrój

Rozmaitości

X Mistrzostwa Polski w dmuchaniu balona z gumy do żucia

Wtorek, 5 czerwca 2012 r.
Autor: Czesław Bajer

fot. Archiwum Rabkolandu2 czerwca X Mistrzostwa Polski w dmuchaniu balona z gumy do żucia zgromadziły w Rabkolandzie 60 uczestników. W rozgrywce finałowej udział wzięło 30 zawodników. Jak co roku imprezę zorganizowa ło Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych przy współudziale z Parkiem Rozrywki Rabkoland.


W wyniku zaciętej rywalizacji zwycięzcami zostali:

1 miejsce i tytuł Mistrza Polski 2012  Bartłomiej Ślósarczyk z m. Rabka-Zdrój, lat 19 wynik 23cm

2 miejsce i tytuł I Wicemistrz Polski 2012 Marcin Caputa z m. Rabka-Zdrój, lat 18 wynik 22 cm

3 miejsce i tytuł II Wicemistrz Polski 2012 Konrad Urbańczyk z m. Rabka-Zdrój, lat 23 wynik 21,8 cm 

VII miejsce zajęła Lucyna Chuderska z Tenczynka, która w 2007 roku wydmuchała największego jak do tej pory balona w Polsce – 23,5 cm. Do dnia dzisiejszego rekord ten zostaje niepobity, choć tegorocznemu zwycięcy zabrakło do ustanowienia nowego rekordu niewiele ponad 0,5 cm!,

Tegoroczny Mistrz Bartłomiej Ślósarczyk z w ubiegłym roku zajął III miejsce. Jak sam mówi, przygotowywał się do zawodów przez okrągły tydzień z nadzieją przede wszystkim na wydmuchanie większego balona niż przed rokiem. Odpowiedni dobór ilości gumy i czasu żucia pod swoje warunki fizyczne, umożliwił mu zajęcie pierwszego miejsca.

Eliminacje odbyły się pod czujnym okiem sędziów balonowych: Estery i Kasi, szefem biura zawodów była Karolina, a mistrzostwa nadzorował Kierownik Zawodów Krzysztof Służałek. Prowadzącym imprezę był Naczelny Kontroler Rekordów Podhala Czesław Bajer ze Skomielnej Białej. 

Puchary, dyplomy, certyfikaty balonowca, okolicznościowe zegary, XI księgę Polskie Rekordy i Osobliwości oraz nagrodę pieniężną dla mistrza(300 zł),  wręczyli: Prezes Towarzystwa Kontroli Rekordów  Niecodziennych z siedzibą w Rabce-Zdroju Eugeniusz Wiecha, Prezes Rabkolandu Piotr Wiecha wraz z Kierownikiem Zawodów Krzysztofem Służałkiem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Korale folkowe IIIKorale folkowe IIIKorale folkowe wykonane z białego tybetu i zielonej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 100 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.