PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Rabka-Zdrój

Rozmaitości

Tomasz Kuczawski mistrzem Polski 2013

Sobota, 17 sierpnia 2013 r.
Autor: Czesław Bajer

Tomasz Kuczawski mistrzem Polski 2013Odbyły się XIV Mistrzostwa Polski w jeździe na mobilnych muszlach klozetowych. W rozgrywce półfinałowej udział wzięło 27 zawodników. Jak co roku imprezę organizowało Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych oraz Park Rozrywki „Rabkoland”. Pierwsze zawody mistrzowskie odbyły się w 2000 roku, mistrzem został Kazimierz Pniaczek z Chabówki. Tytuł mistrza Polski 2012 zdobył Michał Michalczyk z Daleszyc. Na zawody przybyli kandydaci do tytułu mistrza z Jaworzna, Gdańska, Zamościa, Krakowa, Elbląga, Łącznej, Zakrzewia, Sławkowa, Szydłowca, Dąbrowy Górniczej, Staszowa, Chorzowa, Trzebini, Tych, Gdyni, Gliwic, Wadowic i Rabki-Zdroju.


Wyścigi odbyły się na specjalnym zadaszonym, owalnym, drewnianym torze o szerokości 3,25 m i długości 60 m systemem pucharowym po jednym okrążeniu w 3-osobowych zespołach. Zwycięzcy przechodzili do kolejnego etapu. Miejsca i skład zespołu był losowany przez dopingującą publiczność. Finał  rozegrał się  pomiędzy 3 najlepszymi zawodnikami wyłonionymi w drodze  eliminacji a mianowicie Magdalena Karwacka z Gdańska o numerze startowym 4 a  Tomaszem Kuczawskim z Jaworzna nr startowy 24 i Marcinem Hałasa z Zamościa numer startowy 3.

Sygnał do startu podawany był szczotką klozetową przez kierownika zawodów Zdzisława Szurę. W wyniku zaciętej rywalizacji tytuły wywalczyli: Tytuł mistrza Polski 2013 zdobył Tomasz Kuczawski z Jaworzna mający 41 lat otrzymując puchar, dyplom, gadżet zegar okolicznościowy i 300 zł. Tytuł I wicemistrza Polski 2013  wywalczył  Marcin Hałasa z Zamościa lat 18 lat  dostając puchar, dyplom, gadżet zegar okolicznościowy i 200 zł. Tytuł II wicemistrza Polski 2013 wyjeździła Magdalena Karwacka lat 31 z Gdańska zdobywając puchar, dyplom, gadżet zegar okolicznościowy i 100 zł.

Mistrzowie mają gwarantowany wpis do XIII Księgi Rabkolandu „Polskie Rekordy i Osobliwości”. Ponadto wszyscy zawodnicy dostali: - prawo jazdy na klozet z wpisem swoich danych, - XII Księgę  Rabkolandu „Polskie Rekordy i Osobliwości”.

Poza konkurencją wystartowali fotoreporterzy i zwycięzca Rafał Niedzielski, ustąpił mu Jan Ciepliński, natomiast 3 miejsce zajął Piotr Kuczaj. Jazda była znakomita i w nagrodę otrzymali prawo jazdy na klozet mogą teraz spokojnie zasiadać na wszystkich muszlach klozetowych. Wyróżnienia zwycięzcom wręczyli: Prezes Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych Pan Eugeniusz  Wiecha. Kierownik Zawodów Pan Zdzisław Szura. Sekretarz Zawodów Panna Karolina. Sędzia klozetów mobilnych Panna Joanna. Technik hydraulik Pan Erik. Dyżurna pielęgniarka Pani Grażyna - bez interwencji obserwowała zawody. Mistrzostwa prowadził Czesław Bajer Naczelny Kontroler Rekordów Podhala.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    40 zł
  • Spinka góralska XXSpinka góralska XXMetalowa mała spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 3 cm, długość (z przekolacem) 7 cm.
    220 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    170 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.