PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Wiadomości

Zuzia Boratyn najmłodszą kwestarką

Sobota, 28 listopada 2009 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Zuzia Boratyn najmłodszą kwestarkąPoloneza czas zacząć. Rusza XVIII Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która „zagra” 10 stycznia. W Rabce-Zdroju szefową sztabu została (na prośbę młodzieży) dyrektor MOK Joanna Lelek. Wspierają ją uczennice I Gimnazjum im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku Kinga Chrustek i Patrycja Irzyk. Z centrali nasza rabczańska orkiestra otrzymała limit 80 wolontariuszy. Terenem ich działania będzie cała gmina, a więc oprócz miasta Rabka-Zdrój wsie sołeckie Chabówka, Ponice i Rdzawka.


Odbyło się już pierwsze spotkanie rabczańskich wolontariuszy. W większości są oni uczniami gimnazjum, ale jest w tym gronie kilkoro licealistów i uczniów szkół podstawowych. Wszyscy zostali zapoznani z regulaminem VXIII WOŚP i otrzymali druki zgłoszeń. Ci kwestarze, którzy do stycznia 2010 r. nie ukończą 18 roku życia, muszą wykazać się pisemną zgodą rodziców i będą kwestować w towarzystwie osób pełnoletnich. Jak się okazało, najmłodszą będzie Zuzia Boratyn (11,5 lat), która wyruszy z puszką w towarzystwie mamy. Dla Zuzi nie będzie to pierwszyzna, bo kwestować będzie po raz drugi.

Znany jest już ramowy program grania rabczańskiej orkiestry na dzień 10 stycznia. Oprócz całodziennej kwesty przewiduje on koncert, licytację darów i „światełko do nieba”. Kolejne inicjatywy są mile widziane. Zgłosiły się już cztery zespoły muzyczne. Sztab orkiestry apeluje do darczyńców o przekazywanie przedmiotów na licytację. Oczekuje także deklaracji firm gastronomicznych gotowych zaopatrzyć bufet dla kwestujących przez cały dzień na zimnym powietrzu wolontariuszy. Chodzi o herbatę, kanapki, słodycze…

Sztab VXIII WPŚP mieści się w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury, ul. Parkowa 5 tel. (18) 2676626, email rabkamok@wiknet.pl, strona internetowa http://www.mok.rabka.pl/

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa VIITorebka filcowa VIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek błyskawiczny...
    160 zł
  • Flakon szklany IIIFlakon szklany IIIFalkon szklany w postaci cylindra z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, średnica 15 cm.
    130 zł
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.