PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Wiadomości

Most na Rabie na 21 dni zamknięty

Środa, 16 czerwca 2010 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Most na Rabie na 21 dni zamkniętyW poniedziałek 14 czerwca przed godz. 15.00 Powiatowy Zarząd Dróg powiadomił władze Rabki-Zdroju, że w trybie natychmiastowym zamyka ruch kołowy i pieszy przez drewniany most na Rabie, przez który biegnie ul. Sądecka (droga powiatowa).Między godz. 16.00 -17.00 ekipy PZD rozstawiły już w okolicy mostu znaki zakazu wjazdu i barierki oraz dla dodatkowego zabezpieczenia przed niezdyscyplinowanymi kierowcami usypały pryzmy grubego żwiru. W przekierowaniu ruchu pomagała im Straż Miejska i policja


Jak poinformował nas obecny na miejscu wicedyrektor Powiatowego Zarządu Dróg z Nowego Targu Krzysztof Szlaga, przyczyną zamknięcia mostu jest poważne podmycie przez rwące w ostatnich tygodniach wody rzeki dwu głównych (nośnych) przęseł pod którymi powstały wyrwy na ok. 80-100 cm.

Usuwanie uszkodzeń i zabezpieczeń mostu potrwa zdaniem K. Szlagi ok. 3 tygodni. Przez ten czas z Rabki-Zdroju do Zarytego i dalej do Raby Niżnej oraz Mszany Dolnej ruch kołowy odbywać się będzie przez Chabówkę lub Zabornię i dalej zakopianką przez Skomielną Białą. Mieszkańcy Zarytego i wymienionych miejscowości „przerabiali” już ten wariant dojazdów, kiedy 3 lata temu PZD dokonywał modernizacji nawierzchni mostu.

To, że coś się dzieje znów z tym mostem, pierwszy zauważył pan Czesław Sadłowski, przewodniczący komitetu osiedlowego „Sądecka”. Tydzień temu stwierdził, że na północnym skraju mostu pękła nawierzchnia. Po jego interwencji szczelinę zachlapano asfaltem. Później pan Czesław interweniował również u radnego powiatowego Antoniego Rapacza, bo zauważył zagrożenie stabilności przęseł. Rapacz interweniował w Powiatowym Zarządzie Dróg. W poniedziałek 14 czerwca rano dyr. K Szlaga osobiście przekonał się, że mostowi może grozić zawalenie.

P.S. Prawdopodobnie w poniedziałek PZD nie zdążył rozstawić znaków o objazdach na dostatecznych odległościach. Obiecano to uczynić następnego dnia.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł
  • Bańka choinkowa IBańka choinkowa IBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.