PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Rabka-Zdrój

Wiadomości

Akcja charytatywna – stypendium dla Kenijczyka

Poniedziałek, 20 czerwca 2011 r.
Autor: Piotr Kuczaj

Akcja charytatywna – stypendium dla KenijczykaUczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. E. Romera w Rabce-Zdroju pod opieką nauczyciela filozofii, Bartosza Przybył - Ołowskiego, redagują szkolne pismo filozoficzne noszące tytuł „?”. Drugi numer zadedykowano licealistom ze slumsu w Kenii.


Na 55 stronach, można znaleźć 30 krytycznych i filozoficznych tekstów, fotografie, kolaże fotograficzne autorstwa młodzieży licealnej. Od piątku 17.06, gazetę można nabyć składając dobrowolne datki w sekretariacie I Liceum w Rabce. Pozyskane środki przeznaczone będą na ufundowanie stypendiów dla licealistów, mieszkających w slumsie Mathare w stolicy Kenii – Nairobi, w ramach programu prowadzonego przez fundację PARTNERSS POLSKA, która pomaga obecnie dwunastu uczniom. Nauka w szkołach średnich w Kenii jest odpłatna. Jeśli nie uda się zebrać pieniędzy na kontynuację edukacji uczniów, grozi im wyrzucenie ze szkoły. Stypendium za cały rok nauki jednego ucznia wynosi ok. 1250 zł. Pracownicy liceum i uczniowie szkoły już wsparli akcję. Liczymy, że znajdą się ludzie dobrej woli, którzy się do niej dołączą i w ten sposób zechcą pomóc tym, którzy tej pomocy naprawdę potrzebują. My, mieszkańcy „Miasta Dzieci Świata”, doskonale przecież wiemy, że – jak głosi powiedzenie – wszystkie dzieci są nasze. Warto ułatwić im start w dorosłe życie.

Z ostatniej chwili:

W trakcie obchodów Dni Romera w Liceum, redakcja pisma „?” zorganizowała licytację obrazów oraz kolaży wykonanych przez uczniów szkoły, a także kilku egzemplarzy „?” z autografami nauczycieli. Udało się zebrać ponad 800 zł. Pieniądze te, tak samo jak dochody ze sprzedaży gazet, zostaną przekazane na stypendia dla licealistów ze slumsu Mathare. Wciąż czekamy na pomoc wszystkich ludzi, którzy zechcą przyłączyć się do akcji, której przyświeca tak szczytny cel. Gazety można nabyć do końca tygodnia w serkretariacie szkoły.

Karolina Żarnowska

Zobacz w naszym sklepie:
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł
  • Spinka góralska XIISpinka góralska XIIMetalowa spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.